Jump to content

Godišnji odmor nakon rodiljnog dopusta (prvih 6 mj) - novosti


snekyvz

Preporučene objave

Pozdrav. 15.6. mi ističe rodiljni dopust i vraćam se na posao. Roditeljski će dopust koristiti suprug. Interesira me imam li pravo na godišnji odmor odmah nakon porodiljnog. Namjeravala sam dio iskoristiti nakon završetka rodiljnog i prije vraćanja na posao ali u poduzeću kažu kako se to više ne može jer nemam 6 mjeseci staža u tekućoj godini. Go za 2013. sam iskoristila prije porodiljnog.

Unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Pozdrav. 15.6. mi ističe rodiljni dopust i vraćam se na posao. Roditeljski će dopust koristiti suprug. Interesira me imam li pravo na godišnji odmor odmah nakon porodiljnog. Namjeravala sam dio iskoristiti nakon završetka rodiljnog i prije vraćanja na posao ali u poduzeću kažu kako se to više ne može jer nemam 6 mjeseci staža u tekućoj godini. Go za 2013. sam iskoristila prije porodiljnog.

Unaprijed hvala na odgovorima

 

itko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godišnji za 2014-u možete iskoristiti do 30.06.2015, a godišnji za 2015-u do 30.6.2016 itd.

Ne znam što da vam kažem. Zakoni su nam, na žalost, često nedorečeni i zbrčkani, pa neću odbaciti mogućnost da je argument koji su vam dali proizašao iz neznanja i nesigurnosti. Porodiljni nije prekid staža i argument vašeg poslodavca ne vrijedi u vašem slučaju. Preporučam da tražite mišljene ministarstva (mailom) koje ćete proslijediti poslodavcu.

Imajte na umu da vaš poslodavac mora uzeti u obzir i potrebe organizacije rada, pa ako se s kolegicama/kolegama možete dogovoriti da preuzmu vaš dio posla dok ste na godišnjem (a da to poslodavca ne košta dodatno), nema realnog razloga da vam odbiju korištenje godišnjeg kada vama to odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija