Jump to content

GSG- komunalna naknada i slivne vode


dorijan

Preporučene objave

Poštovani,

komunalna naknada i slivne vode se plaćaju svaki mjesec , a ne povremeno.

Da li je zastara duga 1 godina dana. Kako se žaliti na iskazivanje duga starog više godina ( pogotovo što se po financijskim karticama uplate i njihova knjiženja ne mogu upariti te komunalne firme imaju neke "posebne račune -konta"na koja smaknu vašu uolatu i onda vas duže i rasknjiže uplatu na nešto što nije poziv na broj uplate , a onda vi ste mjesečnu obvezu opet dužni , rastu vam kamate i bubnu vam ovrhu za desetak kuna za koje niti ne možete znati jer niste vidoviti,pa su to ogromni troškovi, a divnog li čuda to prođe reviziju !?, da ljudi nisu gladni digli bi glave , a ovako sagnemo ,pa neka režu. ( Navedeno potvrđujem vlastitim primjerom gdje sam preko Ministarstva uspjela vratiti svoje novce smaknute na neki "prolazni "konto). Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

S obzirom se radi o povremenoj tražbini koja se temelji na Odluci o komunalnoj naknadi konkretnog JLS-a i koja može dospijevati mjesečno, tromjesečno ili u drugom roku koji je predviđen u Odluci, na takva potraživanja se primjenjuje rok zastare predviđen člankom 226. ZOO-a.

 

Dakle - 3 godine. Istina je da ima i sudske prakse o roku od godinu dana, ali to je posljedica nepoznavanja i nerazumijevanja nekih elementarnih pravila obveznog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dorijane, vi slobodno pred sudom pokušajte dokazati suprotno. Razumijem da određena nedorečenost (pa i nerazumijevanje) postoji zbog određivanja roka dospijeća (koji inače varira - jer nisu svi JLS-i poput vašeg odredili da to bude mjesečno, evo kod mog je to tromjesečno), ali prevladavajuća sudska praksa je jasna. I dok se ne promijeni - vrijedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
S obzirom se radi o povremenoj tražbini koja se temelji na Odluci o komunalnoj naknadi konkretnog JLS-a i koja može dospijevati mjesečno, tromjesečno ili u drugom roku koji je predviđen u Odluci, na takva potraživanja se primjenjuje rok zastare predviđen člankom 226. ZOO-a.

 

Dakle - 3 godine. Istina je da ima i sudske prakse o roku od godinu dana, ali to je posljedica nepoznavanja i nerazumijevanja nekih elementarnih pravila obveznog prava.

da ne otvaram temu molio bih savjet...dobio sam ovrhu za slivne vode u listopadu 2014, sud izdao rješenje i ovršena sredstva s mog računa, ja uložio žalbu u zakonskom roku pozivom na zastaru i tvrdnjom da nikada nisam dobio zakonito rješenje (nikakvo u zadnjih 25 godina) jer je naplaćeno potraživanje od 2008-2014. danas dobijem podnesak od javnog bilježnika koji osporava moju žalbu i tvrdi da je zastara 6-10 godina i prilaže nekakve sudske odluke kao sudsku praksu

. molio bih kratko, trebam li ja također dodatno podnijeti podnesak i obrazloženje sudu ili čekati odluku suda? hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitan vam je datum podnošenja prijedloga za ovrhu, da bi se vidjelo jesu ili ne, potraživanja u zastari. A postoje li već kakve odluke ili ne po tom pitanju - ako vi ne znate, kako bi itko ovdje to mogao znati?

 

potraživanje za slivne vode (od 28.03.2008 do 15.06.2014) JB je prijedlogom za ovrhu od 26. rujna 2014. proslijedio sudu i sud donio rješenje o ovrsi 07.10.2014. na osnovu vjerodostojne isprave, fina naplatila ovrhu. ja uložio žalbu s naznakom da ne priznam dug jer nisam dobio nikada rješenje o obvezi i pozvao se na zastaru. danas dobijem odgovor (putem suda) od zastupnika ovrhovoditelja JB gdje on predlaže sudu da se žalba odbije i poziva se da prema zakonu nije nastupila zastara jer zastara nastupa protekom 6 godina i prilaže neka sudska rješenja kao sudsku praksu...ključno pitanje koje mene zanima: trebam li ja dodatno odgovoriti novim obrazloženjem sudu ili je dovoljna već predana žalba tj čekam odluku suda na osnovu već poduzetih radnji. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija