Jump to content

Ovrha MUP!


malcinho1984

Preporučene objave

Imam jedan problem, pa Vas molim pomoć, priča je slijedeća, 11.08.2010. napravio sam prometni prekršaj za koji sam kažnjen sa 2000,00kn i oduzimanjem vozačke dozvole na 6 mjeseci(na kućnu adresu sam dobio prekršajni nalog), žalbu sam napisao u roku i urudžbirao u MUP-u i tu sve staje, do jučer. Naime, od jučer mi je račun blokiran na iznos od 2110,00(kazna+troškovi postupka) od strane MUP-a(barem su mi tako rekli u FINI). Dakle, moja pitanja su:

Da li sam trebao dobiti neki odgovor na žalbu?

Da li su me trebali opomenuti za neplaćanje kazne pa mi onda poslati ovršni prijedlog (na koji imam pravo žalbe?) ili im zakon omogućava da to naprave ovako kako su napravili?

Jel postoji ikakva zastara u mojem slučaju?

Što sad sa vozačkom dozvolom, jel ju moram odnijeti u PU ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sry, novi sam... zbunilo me...

 

Sve OK.

 

Da li sam trebao dobiti neki odgovor na žalbu?

 

Naravno da jeste, ali očito dostava na vašu adresu nije uspjela. Ili ste promijenili adresu, a da o tome niste obavijestili sud, te je stoga dostava najvjerojatnije obavljena isticanjem presude na oglasnu ploču.

 

Da li su me trebali opomenuti za neplaćanje kazne pa mi onda poslati ovršni prijedlog (na koji imam pravo žalbe?) ili im zakon omogućava da to naprave ovako kako su napravili?

 

Nisu trebali slati nikakvu opomenu. Riječ je o kazni izrečenoj za prekršaj.

 

Jel postoji ikakva zastara u mojem slučaju?

 

Postoji, ali ista nije nastupila.

 

Što sad sa vozačkom dozvolom, jel ju moram odnijeti u PU ili?

 

Pa s obzirom ni ne znate zapravo kakva je odluka suda po pitanju zaštitne mjere, najbolje je otići do nadležne PP i provjeriti. Inače vam šalju obavijest i od idućeg dana od zaprimanja obavijesti vrijedi zabrana upravljanja. Ali tu se onda opet vraćamo na moguć problem dostave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija