Jump to content

Pomoć-u vezi prijenosa obrta


nlucan

Preporučene objave

Ovako...jedan prijatelj ima kafić u najmu,te je meni ponudio da preuzmem njegov posao...znači ja otvorim obrt i nekim ugovorom prenesemo sve na mene...znači on mi sve ostavlja, kasu, ugovor o najmu,djelatnike..sve ostaje isto samo sam ja gazda...e sad me zanima kako bi mi to mogli obaviti...kakav ugovor potpisati...naravno ja bi ga kroz neko vrijeme isplatio...to bi naveli u ugovoru...e sad me zanima ukoliko mi potpišemo neki ugovor da se sve prenosi na mene, dali on može na mene, to jest na moj novootvoreni obrt i j.d.O.o.( još neznam šta bi otvorio), prenijeti neka dugovanja i potraživanja ako ih ima...molim vas za pomoć...

on mi nudi uhodani posao i to mi je sumnjivo...svaki savjet mi je dobrodošao...

ako netko zna nešto više o tome, neka mi se javi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako idete raditi na svoje ime tj. svojim obrtom to se smatra kao da otvarate novi lokal. Sve se radi novo, minimalni tehnički uvjeti, atesti i sve ostalo a ima toga dosta, uglavnom u nadležnom uredu za Gospodarstvo su vas dužni informirati o detaljima.

dali postoji kakav način, da ne moram raditi sve ponovo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba prvo vidjeti kakav točno ugovor o zakupu poslovnog prostora ima trenutni zakupnik sa vlasnikom prostora.

 

Na vašem mjestu ja ovo ne bih rješavao bez vlasnika prostora (zakupodavca).

 

ja dobivam prostor u najam po istim uvjetima ko i on, znači to je rješeno...gazdarici je svejedno ko je...a domaći smo ljudi, tako da nije problem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još jedno pitanje.

ako potpišemo ugovor o ortakluku, te on nakon mjesec dana izađe van, ja ostajem vlasnik, ja moram ponovo raditi neke papire.jer na ovim starima je vlasnik on(na štambilju i svemu ostalom)..koji su to papiri, šta sve moram napraviti...

i gdje mogu provjeriti dali ima kakvih potraživanja prema njemu, to jest obrtu( jer ću ja biti vlasnik, pa da me ne zakine)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija