Jump to content

osumnjicen na temelju iskaza jednog svjedoka?????


deki01

Preporučene objave

izvinite ako sam fulao temu,naime,pozvan sam u policiji na davanje iskaza,navodno me je jedna gospoda prokazala na slikama da sam joj ja ukrao novcanik ili tako nesto....

uglavno sve ok,inspektor je bio ok,cak mi se u neku ruku i ispricao,da tako to mora,pitao me di sam bio taj i taj dan,zvao mi je na posao da vidi kada sam radio i tako,vec mi i to samo problem kad si sef sad misli ko zna sto,inspektor mi je rekao da nebi trebalo biti problema da ce me eventualno zvati na prepoznavanje,a ja sam sada lud,ne zelim cekat neciju milost,ili da cijela stvar zavrsi na sudu,nevin u zatvor valjda nemogu ali dovoljno da mi to natovare u kaznenu evidenciju,a i sami znate da je to isto ko i da si kaznjen,kao ono bio si na sudu sam nije bilo dokaza al si kriv,tako da ja taj scenarij ne zelim niti mislim cekati,da me svaka patrola pretresa ko zadnjeg kriminalca zbog necega sto nisam napravio,

kako zena moze tvrditi da sam ja to 100 posto kada nisam,da je rekla mozda je on,slici na njega,ispektor je rekao da je bas zapela da sam to ja,jos ju on odgovara jer ne pasem takvom profilu ljudi,i nisam nikada kaznjavan

dali da sve pustim i nadam se najboljem....

ili da ja idem tamo s odvjetnikom,zahtjevati poligraf,sta god oce neka mi rade,ja to nisam,i sta sa tom zenom koja mi je zagorcala zivot,i sto bi ja morao uopce imati alibi,sta da sam cjepao drva sam u sumi???

 

i molim,znaju koji su,nevjerni i oni koji ne zele pomoci savjetom,zaobidite me u sirokom luku,ok,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ili da ja idem tamo s odvjetnikom,zahtjevati poligraf,sta god oce neka mi rade,ja to nisam...

 

Detektor laži kod nas nije priznat kao dokaz, tako da nema smisla tražiti ga.

 

...dali da sve pustim i nadam se najboljem...

 

Upravo tako. Ovo je van vaše domene. Plavi dečki samo rade svoj posao, na temelju podataka do kojih su došli. Zašto je ova gospođa toliko zapela baš za vas - tko zna? Možda je stvarni počinitelj doista sličan vama. Ako niste krivi, nemate se čega bojati. Koliko sam vas shvatio - imate alibi i to je sasvim dovoljno. Na tijek postupka ne možete utjecati, a forsiranje će biti kontraproduktivno. Razumijem da situacija nije ugodna, ali druge vam trenutno nema.

 

A kako je gospođa uopće došla do vaše fotografije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto,pozvan sam da dodem na poligraf,koji naravno zeljno iscekujem jer nemam ama bas sta kriti i lagati,zivi bili pa vidjeli,to mi ni nije problemkada nisam kriv,ne zelim svoje ime po evidencijama jer je njima to sve isto,ti cim se pojavis na sudu a da nisi u svojstvu svjedoka ulaziz u evidenciju,nema veze ni oslobadujuca presuda ni nista,ti si u evidenciji i gotovo,i svaki put kad te murjak zaustavi maltretiranje,da ne spominjemo da se zaposliti kao zastitar ili sl. neces nigdje a sigurno neces ni dobiti dozvolu za oruzje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene je policija zaustavila nekakvih pet minuta hoda od mjesta gdje su navodni svjedoci mene vidjeli kako jednom od njih skačem po autu. Ja i tri frenda smo blijedo gledali kada su nas zapisivali jer su svjedoci tvrdili da su vidjeli nekog krupnog u crnom a ja sam imao bijelo plavu mornarsku majicu i crne kratke hlače, kombinacija koja nije baš neuočljiva a da ne kažem da sam visok skoro dva metra i težak preko sto kila. Ja i frendovi smo dobili prekršajne prijave za remećenje javnog reda i mira na temelju izjave tih dva svjedoka, bili smo na sudu dali izjave i sada čekamo presudu. Zbog te prekršajne prijave meni je od strane MUP-a lani odbijena zahtjev za izdavanje onog uvjerenja da bi išao na prekvalifikaciju za zaštitara preko burze i sada čubim doma i dalje bez posla. Naša država je banana država, ali da imam novaca tužio bi svjedoke jer su mi napravili nemjerljivu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kako je gospođa uopće došla do vaše fotografije?
Pokazali su joj.

 

ne zelim svoje ime po evidencijama jer je njima to sve isto,t
Već jesi u evidencijama.

 

Zbog te prekršajne prijave meni je od strane MUP-a lani odbijena zahtjev za izdavanje onog uvjerenja da bi išao na prekvalifikaciju za zaštitara preko burze i sada čubim doma i dalje bez posla.
Ne bi smjelo zbog te jer nije pravomoćna a pitanje je da li je bilo elemenata nasilja u toj prijavi.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema presude, onda nema niti ovih prepreka. To što je neko u evidenciji ne znači da je za nešto i kriv.

 

ok,drote,kako ti postupas prema osobi nakon sto ti dojave da je evidentirana za kaznena djela?????zasto onda uopce to provjeravas

recimo provaljen kiosk u kvartu,zaustavljate osobe i legitimirate,neka se nade jedan da je u evideciji a vi ste ga tu noc zapisali,i sam znas sta dalje ide i kako,tolko o tome

automatski si gradanin drugog reda,naso si se u blizini,evidentiran si i eto ti vec indicija dovoljno da zavrsis na sudu i naravno u evidenciji i za to bez obzira na nevinost,i tako u krug u krug

 

nekome ko radi ko autolimar,mesar nije to ni bitno ali dovoljno da ne dobijes licencu ili dozvolu za oruzje

isto ko i ovaj gore,

usput savjet za tebe,mozes traziti ponovnu provjeru nakon 3 godine ako ne ponovis kd remecenje javnog reda i mira s elementima nasilja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... kako ti postupas prema osobi nakon sto ti dojave da je evidentirana za kaznena djela?????…

 

Kaznena djela ili kazneno djelo? I s kojim rezultatom? I još svašta nešto. Iako se to možda tebi čini jako jednostavno, nije.

 

 

... recimo provaljen kiosk u kvartu,zaustavljate osobe i legitimirate,neka se nade jedan da je u evideciji a vi ste ga tu noc zapisali,i sam znas sta dalje ide i kako,tolko o tome

automatski si gradanin drugog reda,naso si se u blizini,evidentiran si i eto ti vec indicija dovoljno da zavrsis na sudu i naravno u evidenciji i za to bez obzira na nevinost,i tako u krug u krug…

 

Ako nema dokaza da si ti nešto počinio, nećeš završiti na sudu. A ako si ranije evidentiran, ne znači da automatski ideš u obradu za sva kaznena djela kojas e dogode i u čijoj blizini si zatečen. Da to tako tadimo, noćas u postaji ne bi imali mejsta za sve privedene, s obzirom da ih je velika većina za nešto nekad negdje evidentirana.

 

 

... nekome ko radi ko autolimar,mesar nije to ni bitno ali dovoljno da ne dobijes licencu ili dozvolu za oruzje…

 

I opet, to što si bio u postupku za nešto nije prepreka za odobrenje. Policija može i smije sumnjati, ali ako nisi počinitelj, ograničenja se na tebe ne odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i da li je istina da ja imam pravo kada sve ovo zavrsi ii potvrdim alibi,i sta god vec treba ja imam pravo,u stvari su mi rekli da to i naopravim,

traziti kopiju zapisnika,da se daje nekih 50 kuna biljega,i da mogu tuziti zenu za lazno davanje iskaza,sto i je jer reci ovo je mozda on,i to je 100 % nije isto i nema istu tezinu

 

i ne,ne,nije joj moja slika pokazana,moja slika je bila na stolu pored iz totalno 100 tog razloga i zena ju je vidjela slucajno,jos joj je inspektor pokusao objasniti da te slike nemaju veze stim,da nisam to ja sigurno ali je ona inzistirala kad me vec vucete za jezik ko da je to uopce i bitno,bitno je to da ja s tim nemam veze,

ne muci mene dokazivanje nevinosti kad nisam kriv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slika je slučajno bila na stolu? Da te inspektori malo ne zezaju?

 

Što se tiče davanja lažnog iskaza, mislim da nema načina na koji bi ti njoj dokazao da je ona to napravila namjerno. Eventualno da ju privatno tužiš (za povredu osobnosti), ali tu nemam pojma kako bi ispalo. Kazneno vjerujem da nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i da mogu tuziti zenu za lazno davanje iskaza?

 

Kazneno djelo davanja lažnog iskaza je kazneno djelo koje se može počiniti isključivo s izravnom namjerom - drugim riječima, da je gospođa znala da to niste vi i svejedno je vas prijavila, upravo u svrhu iniciranja kaznenog postupka prema vama. U konkretnom slučaju to nije tako, jer gospođa sasvim sigurno to nije napravila s izravnom namjerom. Čak niti s neizravnom namjerom (što opet ne bi bilo dovoljno).

 

A što se tiče građansko-pravne odgovornosti (šteta) - prvo morate dokazati nastanak štete, koje (zasad barem) nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije iopce stvar u tuzbi,nemam za to ni vremena ni zivaca,a ni neke zelje za osvetom,nego cisto radi toga,a tako me je savjetovao kolega policajac,da ce u policiji uvijek negdje postojati napomena da si bio na "razgovoru" pa eto stoga

da pored onda stoji i napomena da sam se ja zalio na to sve....

 

a steta je vec pocinjena,hm da vidimo,izostanak s posla 2 dana,odlazak na policiju,karta za bus 4 puta 40 kuna,moji zivci - neprocjenjivo jel tako

sutra moze u radionu kojoj radim nestati neki alat,pitam se na koga ce gazda sumnjati,

gle na mene nece jer sam srecom takva osoba da ko provede duze od sat vremena u mom drustvu shvaca da nisam takva osoba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija