Jump to content

ne znam što uciniti!bilo kakva pomoc je dobrodosla...


aura

Preporučene objave

situacija je pomalo složena.roditelji su rastavljeni od moje 3 godine sada sam napunila 18-tu.pri rastavi je utvrđeno da moj otac mora izdvajati 1/3 svoje place za alimentaciju te da ukoliko ne bude to mogao placom ostvariti morat ce to uciniti iznajmljivanjem stana(nekretninama).no ubrzo nakon toga on je sve dublje zapao u narkomaniju i naravno nije bio u stanju otplacivati nikakvu svotu.

 

zivio je sa majkom i ocem(tj..mojom bakom i djedom)kao sto cini i dan danas.e sada...ja namjeravam nastaviti skolovanje,dakle upisati faks koji mi mama ne moze u potpunosti omoguciti.moje pitanje je da li se sudskom tuzbom moze utjerati dug njegovim roditeljima ukoliko on nije u stanju otplacivati dug(htjela bi napomenuti da su oni dobrostojeci s jako dobrim penzijama,jedna cak i talijanska,a uz to se bave turizmom)?:-?

 

valja napomenuti da sam u tih 18 godian vidjela oca 2 put i to svaki put na moju inicijativu i poprilicno sam ogorcena na cjelu tu obitelj zbog takvog zanemarivanja djeteta sto je vise nego sramota.

 

nadalje zanima me koliko bi(ukoliko je moguc)takav sudski proces trajao i kostao? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da tužba djeteta protiv oca, odnosno kako to navodite, njegovih roditelja ne bi bila uspješna. Savjetujem vam da uputite majku u neki odvjetnički ured, barem na konzultacije po tom pitanju (prevedeno neka Vaša majka zatraži stručnu i ovlaštenu pravnu pomoć, budući da je ona legitimirana za podnošenje tužbe), tamo ćete dobiti meritorne informacije o tome koliko to košta, koliko traje i da li se uopće isplati nešto poduzimati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ideš iz tog tvog xxxxx kamenjara jedno 500 km sjevernije, i tu ćeš me sresti, dakle ne mogu biti xxxxxxxx.

 

I, daj molim te učini mi jednu uslugu, nemoj xxxxx bez veze, ako imaš nešto za sročiti ovdje što može pomoći onoj koja je postavila upit, daj onda to sroči, al od mene od###i čim dalje.

 

 

editirano!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba protiv roditelja vašeg oca nema smisla, kužite. Koliko ja iz ovog što ste ovdje napisala vidim, i da oca tužite za neplaćanje alimentacije, i da podnesete kaznenu prijavu, najvjerojatnije nećeti vidjeti ni lipe, jer kad nekog tužite onda morate imati u vidu i to da ćete najvjerojatnije morati provoditi i ovršni postupak. Ako su nekretnine u vlasništvu roditelja vašeg oca, iz čega se onda naplatiti????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

inače ispunjena su sva obilježja k.d. povreda dužnosti uzdržavanja, ako sam dobro shvatila da imate pravomoćnu presudu kojom je ocu naložena dužnost uzdržavanja, a on to nije činio svih ovih godina.ako je tako možete podnjeti kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Draga Aura

 

Pokušaj s majkom otici do Centra za socijalni rad i traziti razgovor s pravnicom. Cula sam da u slucaju kad otac ne placa, Centar moze isplatiti neki iznos. Ne znam da li ce ti to biti dovoljno za skolovanje, ali iznesite probleme i neka vas oni upute. Sta se tice tuzbe, ona kosta, a tebi to ne ide u prilog. Tebi treba pomoc da stanes na svoje noge i da se odskolujes, a majka vec dovoljno cini za tebe i nije joj lako vjerujem. Ako ne moze majka , pokusaj sama otici, punoljetna si. Bori se . Veliki pozdrav i sretno. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija