Jump to content

da li se ovrha nasljeduje ili mora ici nova


sebastian77

Preporučene objave

pitanje je u stvari tako jednostavno,a nigdje niko ne pise o tome,svi se cude nasljedenom dugu,mene zanima sljedece,ko ovo odgovori placam cevape i pivu

 

nasljednik sam pokojnog oca = nasljedio sam i dug (normalno)

 

moj otac bio duzan 3 racuna za telefon iz 2008 (karikiram)

 

pokrenuta ovrha i postala pravomocna za vrijeme njegova zivota 2009-te ali nikad se nisu uspjeli naplatiti jer nije bio u radnom odnosu zbog teske bolesti....cisto ko suza

 

e sada bitan dio!!!

da li se sada mora pokrenuti NOVI prijedlog za ovrhu na moje IME I PREZIME kao zakonitom nasljedniku za te racune iz 2008-me,na koji se ja imam pravo zaliti

ili

automtski ovrha prelazi na mene i zastara tece od onoga dana kada je i postala pravomocna(u 2009-toj godini)

moze odgovor i na pm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovrhom je određen dug. ako dužnik umre dug su dužni platiti nasljednici.

za dug ostavitelja odgovara nasljednik do vrijednosti nasljeđene imovine.

šta si nasljedio ako se ovrhovoditelj nije mogao naplatiti ?

zastara počinje teče od pravomoćnosti rješenja za ovrhu a završava nakon 10 godina ako u ovrhovoditelj ne pokrene novi postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma to sve znam,nisu uspjeli naplatiti od mog OCA,koji je nedavno umro a ja sam nasljednik,

da,10 godina,sve jasno....

pitanje je da li se MORA pokrenuti novi postupak sada protiv mene kao nasljednika ili oni samo predaju stari zahtjev uz dokaz da sam ja nasljednik i sjednu mi na placu???

na ovo niko ne zna odgovor,pitanje je ustvari na mjestu i jako jednostavno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

logika ti ne drži vodu.

ako si nasljednik uz svu imovinu nasljednika nasljedio si i njegove dugove.

nasljednik vrača dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

ako nećeš dragovoljno vratiti dug ostavitelja tadaovrhovoditelj pokreće novi postupak kojim od nasljednika traži vračanje nasljeđenog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi to cilj,ne kuzite vi mene il ja nemrem objasnit,il nece niko reci....

 

da li oni samu na pravomocnu ovrhu protiv mog oca samo "priklamaju" rjesenje o nasljedivanju i automatski sjedaju meni na placu bez ikakva upozorenja

 

ili....

 

moraju pokrenuti NOVI prijedlog za ovrhu na temelju neplacenog racuna i rjesenja o nasljedivanju

te u tom slucaju od kada se racuna rok(koji su za koje stvari sve se zna,nije tajna)

od: a)datuma dospijeca placanja racuna

b)dana kada je moj otac umro te sam ja taj dug nasljedio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ti pošalju pismo, kao u ovoj temi:

Ovih dana je stiglo pismo iz odvjetničkog ureda u kojem se zahtjeva da se plate sudski troškovi koje je umrli ostavio iza sebe. Radi se o sudskom sporu kojeg je umrli izgubio još 2007. Odvjetnički ured zastupa tuženu.

 

Odvjetnica traži od mene da platim sve troškove ili se ide u ovrhu na moju imovinu, i izrijekom kaže da nema namjeru tražiti ovrhu od nasljednika iz inozemstva.

 

Ovih dana mi je stiglo i pravomoćno rješenjeo nasljeđivanju.

 

Iz pisma odvjetnice:

Nasljednici odgovaraju i za dugove ostavioca, s toga vas pozivam da izvršite uplatu glavnice u iznosu od 6000kn na žiro račun: -----,... s naznakom "Sudski trošak za MJ".

 

Ukoliko uplatu izvršite do 15. rujna 2013 (navela je krivi datum)

nećemo potraživati kamate na taj iznos (unatrag 6 godina!), u protivnom gospođa J ce pokrenuti ovršni postupak radi naplate glavnice, kamata i ovršnog troška.

...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija