Jump to content

Sezonski obrt


pikika

Preporučene objave

Pošovani,

želim otvoriti obrt za slijedeće djelatnosti:

79.90 Ostale rezervacijske usluge i djelatnosti povezane s njima (konkretno usluge turističkog vodiča) i 63.12 Internetski portali.

Zanima me da li mogu navedene djelatnosti prijaviti kao sezonski obrt.

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Postovani,

 

vec trecu godinu za redom imam sezonski obrt. Ove godine sam mijenjala datum poslovanja. Posto radim u turizmu svake godine se malo pomakne pocetak sezone - tako i dogodine. Tad ce izgledat tako da bio trebala otvorit obrt 01.04. sve do 31.10. - ali to je 7 mjeseci.

Zanima me da li mogu sezonski obrt registrirat na ovaj nacin, npr. 01.04.-30.06. i

01.08.-31.10. ? Znaci da miruje mjesec dana?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

vec trecu godinu za redom imam sezonski obrt. Ove godine sam mijenjala datum poslovanja. Posto radim u turizmu svake godine se malo pomakne pocetak sezone - tako i dogodine. Tad ce izgledat tako da bio trebala otvorit obrt 01.04. sve do 31.10. - ali to je 7 mjeseci.

Zanima me da li mogu sezonski obrt registrirat na ovaj nacin, npr. 01.04.-30.06. i

01.08.-31.10. ? Znaci da miruje mjesec dana?

Hvala unaprijed.

 

Poštovana, moguće je izmjeniti datum kako ste naveli. Prilikom upisa promjene u Uredu državne uprave navedite željeni datum. lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. A sad imamo kolege "pausalci" i ja novu dilemu. Izgleda da se poceo zakon o "tumacenju" istoga mijenjat kroz 2014. Do sada su sezonski obrtnici sa pausalnom oporezivanju mogli knjizit dohodak do 85.000kn godisnje. Pa je izasao novi zakon koji je biljezio tri stope oporezivanje za pausalce. Od ove godine se trebao predat obrazac PO-SD u kojem su se navala sva primanja kroz 2013. Tako se zakljucivalo koliki se porez mora placat - do 75.000kn, do 115.000kn i maksimalno do 145.000kn.

E sad: kako smo sada doznali isti dohodak se mora dijelit kroz 12 mjeseci x mjeseci u kojima je sezonski obrt prijavljen. Ajmo rec 6. Tako da ispada da ne smije vise od maksimalno od 75.000kn zaradit kroz godinu. U Poreznome Split nam je receno da ce se sada evtl. i retroaktivno racunat drugi porez, te da automatski spadamo u obrt s knjigovodstvom. Trenutno nam nista nije jasno - a i ne znamo kome se obratit, jer sudeci po svemu i pojedine porezne uprave te knjigovode ne znaju sta se dogada. Zahvalni smo za sve informacije u vezi ovoga - ili ako imate evtl. ideju kome se obratit. Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
imate popis sezonskih obrta.. otići obavezno u ured Državne uprave u vašem gradu i to je to... oni daju sve informacije, obrasce i tamo se može sve popuniti

i uz to nazvati Obrtničku i oni moraju biti na usluzi..

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_05_60_1941.html

 

Tako je, samo sto 63.12 djelatnost nemoze biti sezonska i radi nje se nemoze upisati sezonski obrt. :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija