Jump to content

Rješenje o ovrsi - dug plaćen


maxholer

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o ovrsi (na temelju vjerodostojne isprave) za pričuvu, prije par dana.

 

Naime rješenje o ovrsi je doneseno prije mjesec dana, a tek sad sam ga dobio poštom. Ja sam sasvim slučajno doznao za dug par dana nakon što je doneseno, kad sam bio kod upravitelja, i platio ga sljedeći dan.

 

Nekakav vremenski tok je bio sljedeći:

- 15.3 odvjetnik šalje prijedlog za ovrhu bilježniku

- 5.4 bilježnik donosi rješenje o ovrsi

- 8.4 doznajem za dug i ovrhu

- 9.4 plaćam dug

- 5.5 dolazi rješenje poštom

 

S time da sam išao kod upravitelja pošto su mi javili da imam neki ogroman dug. Kad sam im pokazao uplate ispostavilo se da je puno manji i da su pogrešno obračunavali. Jednom djelatniku je tada izletilo da mora javiti bilježniku da je iznos za ovrhu kriv.

 

S obzirom da sam dobio ispravan iznos u rješenju o ovrsi, da li je moguće da su naknadno izmijenili podatke i brojke a da je datum ostao onaj stari? Da li je to legalno?

 

E sad, dug je plaćen i to mi nije problem već ostali troškovi (odvjetnik, bilježnik...).

Osim ovog sa izmjenom iznosa dugovanja ima i niz grešaka u papirima: krivo napisano ime, krivi datumi kod zaprimanja od strane bilježnika (prije datuma prijedloga za ovrhu od odvjetnika)...da li imam tu neke šanse za pobijanje rješenja pa i troškova?

 

Općenito me zanima da li se bolje žaliti ili slati prigovor?

Znam da žalba ne odgađa ništa a prigovor da, tj. zaustavlja se rješenje o ovrsi i ide na sud.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste plaćali nakon podnošenja prijedloga, dužni ste uz dug i kamate podmiriti i stvarni trošak odvjetnika i javnog bilježnika. (Čudi me kako je to ostalo - ako idete plaćati obično prvo uzmu te troškove, pa kamate, a zadnje glavnicu duga.)

 

Mjesec dana za slanje je čak i razumno, zna biti i više godina (jer npr. drže ovrhu u ladici, ili je otpisani dug 'oživio').

 

Ako ne poduzmete ništa ili pišete samo neku neslužbenu žalbu, ovrha (cijeli iznos) će ići na naplatu.

Ponekad je moguće platiti neplaćeni dio (u roku 8 dana od primitka rješenja) i poslati dokaz JB.

Možete poslati prigovor u kojem navedete da ste platili račune.

 

 

U vezi krivog datuma, dobro bi bilo nešto poduzeti, moguće da je taj tip 'greške' zapravo prevara:

- poslati upit društvu Potrošač

Pogreška se ne spominje ovdje ni pod jednim tipom (nebitne, bitne ali popravljive, neugodne).

 

<možda netko ima nešto za dodat/oduzet :)>

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija