Jump to content

Ovrha nad kućom


ketcha

Preporučene objave

Pozdrav, voljela bih čuti neki savjet s obzirom da ne znam od kuda bih krenula i do sada nisam ni znala za hipotekarni kredi.

 

Svekar i svekrva (suvlasnici kuće) su šogoru potpisali suglasnost za hipotekarni kredit i založili kuću kao osiguranje. U međuvremenu se svekar razbolio i progresijom demencije je svekrva postala njegov skrbnik. Recento (recimo unazad godinu dana) je zatraženo skidanje poslovne sposobnosti svekru s obzirom na progresiju i činjenicu da je smješten u Dom za nemoćne osobe.

 

Podignuti kredit je šogor prestao vraćati pred 3 godine i u međuvremenu se i on razbolio i također je smješten u ustanovu (za liječenje od ovisnosti o alkoholu) i ne postoji interes ustanove da ga se nakon 2 godine liječenja pusti na "slobodu" i da se zaposli.

 

Banka se u međuvremenu izjasnila da ima potraživanja i da je kuću potrebno prodati i podmiriti ukupno dugovanje ili pak isplatiti za početak 10% dugovanja. Kuća se ne uspijeva prodati, svekrva nema novaca. Prima penziju ali realno kad dođe do ovršnog postupka i kada se bude namirila banka postati će beskućnik.

 

Detalje razgovora sa različitim ustanovama i ljudima ne znam, al Centar za socijalnu skrb je uvjerio svekrvu da se ovršni postupak neće moći provesti s obzirom da je u tijeku skidanje poslovne sposobnosti svekru?

 

Hvala na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centar za socijalnu skrb je uvjerio svekrvu da se ovršni postupak neće moći provesti s obzirom da je u tijeku skidanje poslovne sposobnosti svekru?

--------------------------------------------------------------

Činjenica da je u tijeku postupak utvrđivanja poslovne sposobnosti svekra mislim da ne spriječava provedbu ovršnog postupka na suvlasničkom udjelu svekrve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centar za socijalnu skrb je uvjerio svekrvu da se ovršni postupak neće moći provesti s obzirom da je u tijeku skidanje poslovne sposobnosti svekru?

--------------------------------------------------------------

Činjenica da je u tijeku postupak utvrđivanja poslovne sposobnosti svekra mislim da ne spriječava provedbu ovršnog postupka na suvlasničkom udjelu svekrve?

I sama sam uvjerena u to s obzirom na okolnosti da u vrijeme sklapanja ugovora svekar nije imao dijagnozu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali svekrva može tražiti utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

ako je nekretnina bračna stečevina i samo u vlasništvu supruga.

ako nije znala za jamstvo može tražiti od suda da se utvrdi ništavnim ugovor o jamstvu (iako sumnjam da nije znala za jamstvo).

ako je i svekrva bila jamac ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali svekrva može tražiti utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

ako je nekretnina bračna stečevina i samo u vlasništvu supruga.

ako nije znala za jamstvo može tražiti od suda da se utvrdi ništavnim ugovor o jamstvu (iako sumnjam da nije znala za jamstvo).

ako je i svekrva bila jamac ?

Nažalost, u trenu sklapanja ugovora je svekrva bila suvlasnik i njen potpis se zajedno sa potpisom nalazi na ugovoru.

 

Bezizlazna situacija u kojoj mi nitko ne vjeruje. Ovdje sam napravila temu samo da potvrdim svoje sumnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija