Jump to content

bivši suprug skbri za sina a za kćer


Ddos

Preporučene objave

Nakon 10 god rastave,,ja sam živjela s dvoje djece i sin koji ima 17 god je od nedavno kod oca koji ga je prihvatio te živi s njim, molim Vas za savjet,,,sad sam ostala bez alimentacije,,jer koliko znam svatko skrbi za jedno dijete,,iako otac ima bitno veća primanja od mene ,,,da li bi ja ipak mogla tražit da nešto plaća za kći,,po sudskoj nagodbi iz 09 mjeseca za prošlu godinu , sutkinja je presudila alimentaciju od 5 000 kn.. , Molim va s za savjet i pomoć...kako postupiti..D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Jel je nagodba ili presuda - samo vi znate. Štogod da jeste, u njoj sigurno lijepo piše - koliko za koje dijete.

 

A o ovom "transferu" sina ocu - ne pišete ima li isti pokriće u kakvoj odluci ili je na vlastitu inicijativu? Imajte na umu kako sin uskoro postaje punoljetan i s te strane, priča je gotova glede vašeg odlučivanja u njegovo ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

zaista čudno razmišljanje, i slažem se s prethodnikom , alimentacija je namjenjena djeci, a ne Vama. S danom rastave, bivši suprug se razvao od Vas, ali ne od djece i skrbi dalje da djecu i njihovo dobro. Vi ,draga gospođo ste pobrkali "lončiće", te ako jedan roditelj brine za jedno dijete, a drugi za drugo, Vama bivši suprug nije ništa dužan i Vi sami trebate uzdržavati sebe, kao svaki odgovoran građanin. Smisao alimentacije jeste ,da bude u korist djece, njihovih potreba , usavršavanja , a ne za uzdržavanje bivše supruge ,koja također radi i zarađuje. Smisao alimentacije je ,da se pametno korist za djecu, školovanje, odjeću , hranu, a ne da majka ju koristi u svoje svrhe. U obiteljskom zakonu Vam i tako stoji, a kako Vaš sin uskoro ima 18 godina, njegove potrebe su daloko veće, od pretpostavljam kćerkinih koja je, pretpostavljam mlađa, te ima i manje potrebe. Pa dobro razmislite što Vam je činiti i kakva pitanja postavljati na form. I kako uopće jedna brizna, odgovorna majka , može postaviti javno takvo pitanje iz kojeg se jasno može isčitati da su joj njezine potrebe ispred potreba djece . S poštovanjem.

uređeno: od Mijana
pravopisne greške
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

 

s jedne strane 5000 kuna nije problem potrositi za normalan zivot ali ih je vrlo tesko staviti sa strane i dati nekome svaki mjesec pa je to bio zpravo vrlo veliki iznos alimentacije s obzirom na to kolko je moguce kod nas zaraditi

 

sin bi vam ionako uskoro postao punoljetan pa bi vam se i tako smanjio novac kojeg direktno primate..

 

s jedne strane morat cete organizirati zivot s onim sto imate, a s druge strane mozete pitati bivseg supruga da dobrovoljno uplacuje dio novaca i dalje a kako vam zajednicka kcer ne bi oskudjevala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija