Jump to content

Obiteljska mirovina - 26. godina


skylark2

Preporučene objave

Redovno studiram te sam primala obiteljsku mirovinu do lipnja ove godine kad sam napunila 26 godina. Ostalo mi je u sjećanju da sam "negdje" pročitala da imam pravo primati mirovinu do kraja školske/akademske godine u kojoj sam navršila 26. Pa me zanima kada redovni student orestaje imati pravo na obiteljsku mirovinu:

 

1. S datumom kada navrši 26 godina života ili

2. s krajem školske godine (odnosno 30. 09.) ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZMO u čl. 65 navodi :

 

(1) Dijete ima pravo na obiteljsku mirovinu i koristi se tim pravom nakon navršene 15. godine života ako je u trenutku smrti osiguranika na redovitom školovanju ili započne takvo školovanje nakon smrti osiguranika. To pravo pripada djeci do kraja redovitog školovanja, ali najduže do navršene 26. godine života.

(2) Ako je redovito školovanje prekinuto zbog bolesti, dijete ima pravo na obiteljsku mirovinu i koristi se tim pravom za vrijeme bolesti - do navršene 26. godine života, kao i nakon tih godina - ali najviše onoliko vremena koliko je zbog bolesti izgubljeno za redovito školovanje, ako je ono nastavljeno prije navršenih 26 godina života.

 

 

znači, do trenutka kada navršiš 26 godina života-tvog rođendana

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija