Jump to content

splitska banka ne poštiva u mom slučaju zakon o nasljeđivanju


Contija

Preporučene objave

poštovani

 

od imovine pokojnog bratića pravomočno sam vanknjižno naslijedio samo dio nekretnina mali stan(kuća sagrađena 1850) a otali dio nekretnina,zemljišta gospodarske kuće

naslijedio je drugi bratič,koji je naslijedio sve pokretnine.poslovna banka pokojnog bratića bila je splitska banka koja meni dana nakon smrti pokojnika jednim pismom,ne terčenjem ni računom u pismu zatražila da platim.

-cijelo dugovanje dugovanje pokojnog bratić od 1068,78 kn

-kamateod smtri pokojnika do 21,05.2014.u iznosu od 256,11Kn

-ostale troškove od 480Kn i sve to traže da platim samo ja-1.324,89 kn

Odgovorio sam da prihvačam platiti dio duga po Zakonu o nasljeđivanj 139 st (4)a ne da platim cijelo dugovanje.Postavio sam pitanje zašto se kamata nije obračunala po smrti pokonjika več 21.05.2014 od njegove smrti,Isto tako nisu mi htjeli reći od čega se sastoje ostali troškovi.Pokojniku ju uplaćena po slije smrti pripadajuča mirovina na račun kod splitske i ona je Zakonski pripadala nasljedniku pokretnina.splitska banka je tu mirovinu uplatila u državni proračun i prijete meni tužbom.obranu vidim u slijedećem:

 

-nisu me obavijestili terečenjem ni računom već obićnim pismom bez ikakovog dokaza

-cijeli iznos duga traže da ja platim a time ne poštivaju Zakon 139 st (4)(5) jer poštivanjem tog Zakon nasljednik pokretnina i vrijednosti cijelih nekretnina izuzev mog malog stana trebao bi sudjelovati u plaćanju duga.Banka ne poštiva Zakon o nasljeđivanju već 6 mjeseci odbija mi reći koliki dio duga se odnosi na mene i ja bih to odmah platio

-izračunati dio kamata je protuzakonit alogićno bi mi bilo da bilo kakovovo trečenje pokojnika poslije njegove smrti nema zakonsko uporište.

-iznos duga banka je mogla namiriti iz prispjele mirovjne pokojnik a ona to ne čini mirovinu uplačuje u državni proračun.Pitam banku po čijem je nalogu uplatila mirovinu u proraču.Nama odgovora a Zakonski vlasnik mirovine je nasljednik nekretna.Konstantno dopisivanje s bankom a bez rezultata dovodimi me u depresiju pa molim vas kažite mogu li tužiti banku s željom da ročišta budu u Zagreu.(100% sam invalid).moželi to mojoj želji pomoći što sam klijent splitske banke u Zagrebu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija