Jump to content

Gradski ured za prostorno uređenje - ovrha iz -'08 do '12


stef_mrcina

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zamolio bih vas za pomoć. Naime, jučer je stiglo na kućnu adresu nekakvo "rješenje" a zapravo prijedlog ovrhe za dugovanje iz 02/2008. pa do 05/2011. (zadnji datum dospijeća je 15/05/2011.).

 

Radi se o nekakvoj naknadi za uređenje voda, ukupan iznos nije velik, no zašto plaćati nešto ukoliko je otišlo u zastaru? Konkretno me zanima, je li ovo otišlo u zastaru i na što se trebam pozvati ukoliko je?

 

Unaprijed sam zahvalan na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pregledaj uplatnice za komunalnu naknadu (ako je plaćena ?).

istom uplatnicom bi trebalo biti obuhvaćeno i plaćanje vodne naknade.

ako je komunalna naknada plaćena (i vodna) žalbom, po uputi o pravnom lijeku, osporava

potraživanje u cijelosti sa obrazloženjem da duga nema. kao dokaz priloži kopije uplatnica komunalne naknade.

ako ni komunalna naknada nije plaćena osporavaj potrživanje i pozovi se na zastaru.

očekuj i ovrhu za komunalnu naknadu.

zastara je tri godine ako nisu slali opomene ili na drugi način pokušali naplatiti dug.

apsolutna zastara je 6 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na konkretnom odgovoru.

 

Ovaj dio me malo zbunjuje: " očekuj i ovrhu za komunalnu naknadu.

zastara je tri godine ako nisu slali opomene ili na drugi način pokušali naplatiti dug."

 

Ovaj drugi dio se odnosi na ovu sadašnju ovrhu ili na tu koja bi mogla doći? Mislim da za ovo do sada nikada nisu slali ništa jer prvi put svi ovo doma vidimo (računi od po 7-8kn), ali tko će sad bit siguran u to da nije bila niti jedna opomena. Da se ne bi sad pozvao na zastaru pa da ispadne da je bila neka opomena prije recimo 2 godine pa žalba propadne.

 

Hvala još jednom :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali si provjerio uplatekomunalne naknade ?

 

Nažalost, nemam dokaze o tome da je isto plaćeno, a s obzirom da se radi o razdoblju od '08-'11. Svakako se planiram pozvati na zastaru i upravo pišem prigovor.

 

Dal se u prigovoru pozivam na ČL. 226.?

 

Muči me sad kome da ja pišem taj prigovor? Koga da navedem u prigovoru?

 

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU

Protiv ovog rješenja može se izjaviti žalba Ministarstvu poljoprivrede, Upravi vodovodnog gospodarstva, Zagreb, Ulica grada Vukovara 220, u roku od 8 dana od primitka. Žalba se predaje ili šalje poštom Gradskom stambeno komunalnom gospodarstvu d.O.o., Savska c. 1, Zagreb, a može se izjaviti i na zapisnik u ovom Uredu, Trg Stjepana Radića 1.

 

Konkretno me zanima koji dio da ja upišem na samu žalbu? Logično mi je napisat "Ministarstvu poljoprivrede, Upravi vodovodnog gospodarstva, Zagreb, Ulica grada Vukovara 220", te osobno odnjet u Savsku (Gradskom stambeno komunalnom gospodarstvu d.O.o.)? Htio bi biti siguran u to šta pišem i da dođe na pravu adresu.

 

I da, je li potrebno (pametno) uzet dva primjera žalbe te na jednoj zatražit nekakvu njihovu potvrdu o primitku iste (a koju bi naravno ja zadržao)? Ili će mi oni dat neku svoju potvrdu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To s biljezima i meni nije jasno, kao ni ovo s finom i naplatom (kao niti ono "Prema odredbi članka 130. stavka 6. Općeg poreznog zakona, žalba ne odgađa izvršenje rješenje o ovrsi.", pa s obzirom da se navedeno dostavilo i Financijskoj agenciji, vjerujem da će ovrha stupit na snagu?!). Dal je pametno da se dugovanje podmiri uz žalbu ili samo uložit žalbu?

 

Jel ovo dobra žalba? http://i59.tinypic.com/v5elhw.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

> naknada za uređenje voda

 

I ja sam to dobio (1/2008-11/2013 po 9.50 kn/mjesečno + kta) - ostavljeno mi je u sandučić, znači kao da nisam, no s obzirom na mogućnost da Fina to ovrši (!?) možda bolje slat žalbu i 50kn biljega, huh.

 

Te su stavke ili u zastari ili plaćene, ako se to naplaćuje s pričuvom.

 

Jako čudan dokument...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija