Jump to content

sanval


ntpr

Preporučene objave

isprike na skraćenom prepisu presude prekršajnog suda gdje stoji, kriv je što je dana tog i tog po policijskim službenicima zatečen i legitimiran te pregledan, izručivši tri tablete "sanval" od 10 mg u orginalnom pakiranju za koje ne posjeduje pripadajuću liječničku dokumentaciju, čime je počinio prekršaj iz čl.3.st.1 kažnjiv po članku 54.st.1.t.3. Zakona o suzbijanju zloporaba droga pa mu se temeljem istoga propisa uz primjenu odredbe članka 37.Prekršajnog zakona - izriče - novčana kazna od 900,00 kuna, okrivljenik je po članku 33. stavak 10.Prekršajnog zakona dužan platiti novčanu kaznu u roku od 30 dana po pravomoćnosti ovog rašenja, dalje stoji da ako okrivljenik plati 2/3 kazne u roku od 30 dana ista će se sukladno članku 152.st.3.Prekršajnog zakona smatrati u cijelosti plaćenom.

Dalje stoji da je okrivljenik dužan platiti troškove prekršajnog postupka (paušal) u iznosu od 120,00 kuna.Primjenom odredbe članka 64.st.1 Zakona o suzbijanju opojnih droga okrivljeniku se izriče zaštitna mjera oduzimanja tri(3)tablete"sanval" od 10 mg.

Obrazloženje.

PP podnjela je optužni prijedlog zbog prekršaja gore opisanog,okrivljenik u svoju obranu navodi da je iste tablete nosio ocu (HRVI) koji posjeduje dokumentaciju za korištenje istih, nakon provedenog postupka sud je ustvrdio da kod okrivljenika postoji krivnja, što isti priznaje,pa ga je stoga proglasio krivim.

U presudi dalje stoji, Međutim kako je isti bez zaposlenja i primanja,do sada ne kažnjavan primjenom odredbe članka 37.Prekršajnog zakona novčana kazna mu je ublažena,te mu je izrečena zaštitna mjera budući je u konkretnom slučaju izricanje zaštitne mjere obavezno.

Odluka o troškovima postupka temelji se na odredbi čl.139.st.3. u svezi čl.138.st3. Prekršajnog zakona i isti su određeni obzirom na složenost i trajanje postupka te imovno stanje okrivljenika.

 

Molim za pomoć, pojašnjenje presude,dali se žaliti ili ne, te što ovdje treba platiti,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je "okrivljenik" prije bio evidentiran u vezi sa zlouporabom droga ili sličnih barbiturata i bućkuriša?

 

Sanval, to su tablete (da tako napišem) bez veze, kao Tic-tac.

 

Možda je bio bezobrazan tijekom policijske provjere i zašto mu je uopće napisana kazna za posjedovanje tih tableta?

 

Možda je prije bio uhićivan kao "farmaceut".

 

Iz rješenja koje ste tako lijepo ovdje napisali se ne može objektivno vidjeti što se zapravo dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sanval, to su tablete (da tako napišem) bez veze, kao Tic-tac.

 

Tableta Sanval sadržava djelatnu tvar zolpidem. Zolpidem spada u skupinu lijekova koji se nazivaju hipnotici /lijekovi za uspavljivanje/ i sedativi /lijekovi za smirenje/.

Dečko je maznio starom tablete i kazna je u redu. Tko zna zbog čega su ga policajci pretresli, možda baš zbog kombinacije sanvala i alkohola. Još ako je za volanom .......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U presudi dalje stoji, Međutim kako je isti bez zaposlenja i primanja,do sada ne kažnjavan primjenom odredbe članka 37.Prekršajnog zakona novčana kazna mu je ublažena,te mu je izrečena zaštitna mjera budući je u konkretnom slučaju izricanje zaštitne mjere obavezno.

Odluka o troškovima postupka temelji se na odredbi čl.139.st.3. u svezi čl.138.st3. Prekršajnog zakona i isti su određeni obzirom na složenost i trajanje postupka te imovno stanje okrivljenika.

 

Molim za pomoć, pojašnjenje presude,dali se žaliti ili ne, te što ovdje treba platiti,hvala

Žaliti se može ali je sud većuzeo u obzir sve olakšavajuće okolnosti i kaznu od minimalno propisanih 5000 kn smanjio na 900 kn pa treba platit 600 kn i 120 kn troškova.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikada do sada nije bio kažnjavan-niti evidentiran uopće po pitanju bilo čega,punoljetan,u 19-toj godini,ne vozi, tablete je nosio ocu koji ima problema sa spavanjem, a sada i sa sinom koji je okarakteriziran kao drogeraš od prve, okrivljenik mi uredno bez problema iz ljekarne donosi tablete za spavanje, više ne sanval jel ga branitelji moraju nadoplatiti, nego sada cerson koji je isto tako diuretik, pa će mi sin završiti u zatvoru ako ga budem slao u ljekarnu,kao i do sada, pri kontroli od strane naše policije nije bio arogantan već je sam izvadio tablete iz džepa i rekao da su tatine, sve se dogodilo u 21 sat na večer,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko,okrivljenikov "stari" je dragovoljac domovinskog rata,molim te ješ jednom pročitaj ovu presudu koju nisam razumio pa sam zamolio nekog ozbiljnog ko zna vezano za ovu temu,pri tome nisam mislio na tebe, mislim da nisi objektivan ako ti nedostaje objektivnih razloga ja ću ti poslati presliku rješenja prekršajnog suda odnosno sudca koji je u obzir uzeo sigurno sve da našteti nama hrvi domovinskog rata, tata mu nema ni 5 tisuća kuna mirovine,tik-tak,tik tak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je "okrivljenik" prije bio evidentiran u vezi sa zlouporabom droga ili sličnih barbiturata i bućkuriša?

 

Sanval, to su tablete (da tako napišem) bez veze, kao Tic-tac.

 

Možda je bio bezobrazan tijekom policijske provjere i zašto mu je uopće napisana kazna za posjedovanje tih tableta?

 

Možda je prije bio uhićivan kao "farmaceut".

 

Iz rješenja koje ste tako lijepo ovdje napisali se ne može objektivno vidjeti što se zapravo dogodilo.

 

moj sin nije "farmaceut" i nikada nije ni evidentiran u pp kao netko kome treba posvetiti više pažnje kad izađe iz stana, nego ,STOLAR ,što se tiče objektivnosti ona je uglavnom subjektivna,to jest,nek strada sitna riba i lova u proračun kapa,zahvaljujući tik tak tabletama gospodine mrljavac sa dužnim poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko,okrivljenikov "stari" je dragovoljac domovinskog rata,molim te ješ jednom pročitaj ovu presudu koju nisam razumio pa sam zamolio nekog ozbiljnog ko zna vezano za ovu temu,pri tome nisam mislio na tebe, mislim da nisi objektivan ako ti nedostaje objektivnih razloga ja ću ti poslati presliku rješenja prekršajnog suda odnosno sudca koji je u obzir uzeo sigurno sve da našteti nama hrvi domovinskog rata, tata mu nema ni 5 tisuća kuna mirovine,tik-tak,tik tak

 

Ti to učiš dite plakat. Misliš da ne znam šta je Sanval , tko ga izdaje ,plaća li se ili ne i tko ga podiže u ljekarni. U ljekarni sigurno nije podigao tri tablete. Napisao si da je zatečen. U čemu ? Gdje? Kojim povodom? I zašto bi sudac napakostio HRVI Domovinskog rata ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti to učiš dite plakat. Misliš da ne znam šta je Sanval , tko ga izdaje ,plaća li se ili ne i tko ga podiže u ljekarni. U ljekarni sigurno nije podigao tri tablete. Napisao si da je zatečen. U čemu ? Gdje? Kojim povodom? I zašto bi sudac napakostio HRVI Domovinskog rata ?

hasko preradikalan si,pustimo struku da mi pomogne,pošto si ti farmaceut a ja se ne kužim u pravo,lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okrivljenik mi uredno bez problema iz ljekarne donosi tablete za spavanje, više ne sanval jel ga branitelji moraju nadoplatiti, nego sada cerson koji je isto tako diuretik, pa će mi sin završiti u zatvoru ako ga budem slao u ljekarnu,kao i do sada, pri kontroli od strane naše policije
Na bilo koji način treba imat pisani recept da je podigao lijekove u ljekarni i kod normalnih ne bi smjelo bit problema.Sve bez recepta se kažnjava tj.prijavljuje.

Ili ići sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A u tom grmu lezi zeko jer racun nije dovoljan jer nema dokaza da osoba koja ima racun ima i dozvolu za lijek odnosno da je bas njoj i prepisan lijek.

 

Da bi u ljekarni dobio lijekove na recept moraš imati zdravstvenu iskaznicu bolesnika koja se pegla i onda je vidljivo da li imaš prepisanih lijekova.

U slučaju Sanvala , a koji je sada predmet rasprave , nije sigurno podigao tri komada nego je mogao podići samo trideset u originalnom pakiranju.

Mislim da su tu najbitnije stvari prešućene ali si i sam već napisao post kako je mogao proći na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi u ljekarni dobio lijekove na recept moraš imati zdravstvenu iskaznicu bolesnika koja se pegla i onda je vidljivo da li imaš prepisanih lijekova.

U slučaju Sanvala , a koji je sada predmet rasprave , nije sigurno podigao tri komada nego je mogao podići samo trideset u originalnom pakiranju.

Mislim da su tu najbitnije stvari prešućene ali si i sam već napisao post kako je mogao proći na sudu.

hasko hvala na trudu koji ulažeš ali još nisi shvatio da u navedenom slučeju moj sin nije išo u ljekarnu po sanval (koji više niti mogu dobiti) nego na "ranč" ,jer sam tamo imo te famozne tri tablete, te sa istima legitimiran u 21,00sati(još je bio dan),a što je ranč pitaj pa ću ti objasnit,jer mi je toga dana nestalo tableta za spavanje pa sam poslao sina da mi donese sa "ranča" ne iz ljekarne, inače kad ide u ljekarnu nosi moju zdravstvenu iskaznicu i podigne lijekove koji su prepisani e-receptom (ja nazovem obiteljskog liječnika i kažem što mi treba,ista to provjeri u komad i kaže možem to dobit ili ne) onda moj"farmaceut"ode i to donese tati, u ovom slučaju je zatečen sa tim i sada ima problema,iako moderator kaže da su to "tik-tak tablete",samo sam mislio da možda pp nije pretjerala u ovlastima ili nešto slično,ne branim ga ,naprotiv, danas je bio na prekršajnom sud i rekli su mu da mora platit 2/3 kazne, a paušal kasnije, pito je da ide u zatvor nisu mu odgovorili,možda ti znaš jel može ići u zatvor pošto nema novaca da plati kaznu, a ja isti kao ti "radikalan" i ne želim platit njegovu kaznu jer nemam novaca kao ni on,poštovanje hasko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Išao na "ranč" pa je kriv.

PP je postupila onako kako i piše u Zakonu,nemaš recept-kriv si što je i sud presudio.

Pokušat će naplatit kaznu prisilno a tek ako ne naplate sud može kaznu preinačit u zatvorsku (3 dana).

 

sivko hvala,kad si spomenuo "prisilnu naplatu" sigurno si mislio samo na okrivljenika,koji u vlasništvu ima samo one kratke hlače u kojima je uhićen i diplomu stolara,sve ostalo je moje,pozdrav i hvala svima koji su pomogli da steknem bolji uvid u ovaj nemili događaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali će će predat tablete dragovoljno ili će mu se oduzet na drugi način nije toliko bitno.

Sudu je podnesena žalba pa je kazna smanjena na 900 kn.

Zabranjeno je da lijekove sa popisa bez obzira za što služe pri sebi ima osoba koja nema kod sebe liječničku dokumentaciju.

 

Edit; Sanval u sebi sadrži zolpidem koji je na popisu http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoju lječničku dokumentaciju može imati samo sud na uvid,a ne svaki policajac na cesti!

Sanval nije droga već lijek.To možda nije bitno tebi kako se kome šta oduzima i na koji način,ali svima ostalima bi trebalo biti bitno.Zna se kako se sta oduzima po zakonu,a kako se oduzeto vraća.Ovo nije star Juga da ti policija oduzima po svojoj volji tvoje osobne predmete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijecnicku dokumentaciju imas da se ne bi dogadjale takve stvari.Oduzimanje je poduzeto po svim vazecim zakonima a clanci zakona su napisani jos na pocetku teme samo sto ti nisi nista od toga procitao kao ni zakon koji govori koje stvari su zabranjene bez dokumentacije.Lijek je koji u sebi ima zabranjenu supstancu.

Po zakonu je postupila policija i sud a drugi par opanaka je da li je zakon uopce dobar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija