Jump to content

Boravisna dozvola za strankinju


Tokororo

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam malo petljavu situaciju pa me zanima ako je netko moze malo otpetljati...

 

U vezi sam s curom iz Etiopije... Sad sam se ja vratio u HR i pokusavam je dovesti ovdje na temelju turisticke vize preko garantnog pisma.

 

Problem je sto RH nema ambasadu u Etiopiji, nego je nadlezno veleposlanstvo u Egiptu. Oni su mi objasnili da se zahtjev za vizu moze poslati postom, ali se viza mora podici osobno, sto je (osim skupo) problematicno jer je Etiopljanima potrebna viza i za Egipat.

 

Obzirom da mi dio obitelji zivi u Sloveniji i ima SLO drzavljanstvo, sam mislio pozvati preko njih (znaci oni potpisu pozivno i garantno pismo) pa u Etiopiji podici Slovensku Schengensku vizu s kojom automatski smije uci i u RH.

 

I ako to sve tako lijepo nekim cudom i prodje pocinje poprilicna zavrzlama...

 

Znaci ona ce imati garantno pismo iz Slovenije,turisticku schengensku vizu, a ozenili bi se u HR i onda na temelju braka trazili privremeni boravak u HR itd itd.

 

Jel to sve skupa djeluje imalo izvedivo?

 

2. opcija je da ja opet odem u Etiopiju pa se vjencamo tamo i onda krenem traziti ovo spajanje obitelji i blabla, sto opet moze trajati beskrajno, a o dodatnim troskovima da ne pricamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da mi dio obitelji zivi u Sloveniji i ima SLO drzavljanstvo, sam mislio pozvati preko njih (znaci oni potpisu pozivno i garantno pismo) pa u Etiopiji podici Slovensku Schengensku vizu s kojom automatski smije uci i u RH.

 

Znaci ona ce imati garantno pismo iz Slovenije,turisticku schengensku vizu, a ozenili bi se u HR i onda na temelju braka trazili privremeni boravak u HR itd itd.

 

Jel to sve skupa djeluje imalo izvedivo?

Ukoliko joj slovenci daju jednokratnu vizu neće moći u RH.Mora imati multi vizu a takvu treba i tražit a da li će je slovenci dati ovisi o njima.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija