Jump to content

Zakonsk rok za odgovor - rezultati natječaja


enliven3

Preporučene objave

Mene zanima da li postoji neki zakonski rok kada npr. državna ustanova ili privatna mora odgovoriti tko je primljen na neko radno mjesto. Ukoliko postoji takav rok,a ne odgovori se u zakonskom roku, koja je daljnja procedura? Naime poslala sam zamolbu za jednu privatnu tvrtku, prošlo je preko 10 dana od natječaja, a čula sam da su već nekog zaposlili bez da su obavijestili mene, a ispunjavam uvjete natječaja. Dosta mi je takvog degradiranja i smatram da imam pravo na tužbu. Molila bih odgovor. Iste stvari mi se događaju i kada šaljem zamolbe državnim ustanovama. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bolje objasnim situaciju: dakle natječaj za konkretno ovaj put je bio objavljen do 15.10. nikakav pismeni odgovor nisam dobila. Dobila sam samo usmeni info da je objavljeno testiranje i da su zaposlili jednog radnika. Također ispunjavam formalne uvjete natječaja. Eh sad, pročitala sam taj propis, ali piše samo vrijeme od 15 dana na žalbu, na temelju čega da napišem žalbu kada nisam dobila niti rješenje. Isto tako me zanima koliki je vremenski rok da mi se uruči to rješenje. Mislim da mora biti,a nigdje nisam uspjela pronaći. Te što da radim konkretno u ovom slučaju? Hvala na info

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ono što se odnosi na nešto što rezultira ugovorom o radu, formalo uopće nema obveze ovakve vrste provedbe tog posla, osim kod javnih službi koje ne iz formalnih već iz drugih razloga tako nešto ponekad ponegdje provode, no u tim je slučajevima potrebno podrobnije ispitati unutrašnje akte tih ili ustanova ili trgovačkih društava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ono što se odnosi na nešto što rezultira ugovorom o radu, formalo uopće nema obveze ovakve vrste provedbe tog posla, osim kod javnih službi koje ne iz formalnih već iz drugih razloga tako nešto ponekad ponegdje provode, no u tim je slučajevima potrebno podrobnije ispitati unutrašnje akte tih ili ustanova ili trgovačkih društava.

 

Oprostite ali mi uopće nije jasno. Apsolutno ništa!Dobivam dojam da to uopće kod nas nije uređeno, definirano...Svugdje puno priče, nigdje konkretnih informacija, dakle zanima me jel piše IGDJE rok za takve stvari i daljnja procedura. Ako se od nas traže rokovi do kada trebamo predati potrebne papire onda smatram da ima rok i da se nama prenesu informacije. Hvala na trudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija