Jump to content

TV pristojba, problem


pikachu1231

Preporučene objave

Postovanje,

 

nadam se da sam dosao na dobro mjesto. Naime, danas je dosao kontrolor (imao je akreditaciju oko vrata) i samo je djevojka bila u stanu.

 

Pitao ju je imamo li TV i ona je rekla da ne (jer sam joj rekao da bi on mogao doci) i onda je rekla da imamo samo laptop te sam dobio 240 kuna (sto ukljucuje pristojbu do kraja mjeseca).

 

Ovako, TV nisam upalio punih 5 godina minimalno, sve filmove gledam preko laptopa, a HRT nije bio upaljen godinama. Imam TV jer preko njega gledam filmove i serije preko USB sticka.

 

Moj plan je:

Krajem mjeseca javiti da odjavljujem TV/Laptop/Mobitel i sve za sto oni smatraju cime se moze gledati njihov program pun reklama.

 

(oni ce vjerojatno doci u toku mjeseca)

 

I ja (i djevojka) necemo vise nikada otvoriti vrata osobi koja se prethodno nije najavila.

 

Je li to moguce tako izvesti?

 

Glupo mi je placati nesto sto stvarno nisam pogledao posljednjih 5 godina.

 

Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, razgovaram s djevojkom i kaze mi sljedece:

 

Rekla je da imamo iskljucivo laptop, ali kad je potpisala, potpisala je TV prijamnik jer je on rekao da laptop spada pod TV prijamnik. Kad sam ga ja zvao na mobitel, on je rekao i da mobitel spada pod TV prijamnik.

 

Glasi na njeno ime, ali sam ja taj koji je prijavljen na adresi, rekao sam da je ona tu par dana.

 

BTW. hvala na brzom odgovoru. :)

 

EDIT:

 

on ce sutra doci i donijeti taj racun, trebam li ga platiti, s obzirom na njen potpis?

 

Ja sam mislio to platiti pa napraviti odjavu tog televizora/laptopa ili sto god je potpisano i onda vise ne otvoriti nikome vrata bez najave na moj mobitel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nebi platio nešto što nisam potpisao.

od inkasatora traži neku potvrdu od stručnog tijela za njegovu tvrdnju da je laptop televizor.

po tvrdnji inkasatora ispada da je i televizor laptop.

ako susjed plaća pristojbu zamolite ga da omogući inkasatoru da se ulogira na neku adresu .

niko te nemože natjerati da potpišeš nešto.

ako potpišeš stvorio si sebi obvezu. nisi potpisao a na inkasatoru je da dokaže svoju tvrdnju.

 

ukloni tv da se nevidi. ako posjeduješ radio ili tv prijemnik bez obzira što tv ne gledaš dužan si plaćati rtv pristojbu (osim ako je neispravan što moraš dokazati potvrdom rtv servisa ).

ako si student čiji roditelji plaćaju rtv pristojbu pokaži mu kopiju uplatnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imali smo sličnu situaciju i nakon raspitivanja po svim adresama dobili smo odgovor da rtv pristojbu plaća osoba koja je prijavljena na stan u kojem se nalazi prijemnik,bez obzira na status studenta il nezaposlenosti ili pak činjenice da pripada kućanstvu koje već plaća rtv pristojbu.Jedino rješenje je odjaviti prijemnik zbog neposjedovanja istog ili zbog kvara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija