Jump to content

Policija me "prisluškuje"


neznastkosam

Preporučene objave

Danas dosli plavci u civilu kuci, procitali mi brojeve iz rukovnika i ja im morao reci ciji su to brojevi dok sam provjeravao u imeniku. 6-7 brojeva, među njima kolege i obitelj. Samo su rekli da ništa ne smiju govoriti da istražuju kazneno dijelo i da se moj broj tu pojavljuje.

 

Što bi to moglo značiti?

Hvala, lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas dosli plavci u civilu kuci, procitali mi brojeve iz rukovnika i ja im morao reci ciji su to brojevi dok sam provjeravao u imeniku. 6-7 brojeva, među njima kolege i obitelj. Samo su rekli da ništa ne smiju govoriti da istražuju kazneno dijelo i da se moj broj tu pojavljuje.

 

Što bi to moglo značiti?

Hvala, lijep pozdrav.

 

Niste im morali reći čiji su to brojevi, mogli ste samo reći da ne želite odgovarati na pitanja, onda bi vas oni pitali famozno zašto?!, a vi bi im rekli da ne želite odgovoriti ni na to pitanje.

 

Nemora značiti da vas prisluškuju već istražuju neko kazneno djelo kako su vam i rekli :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste im morali reći čiji su to brojevi, mogli ste samo reći da ne želite odgovarati na pitanja, onda bi vas oni pitali famozno zašto?!, a vi bi im rekli da ne želite odgovoriti ni na to pitanje.

 

Nemora značiti da vas prisluškuju već istražuju neko kazneno djelo kako su vam i rekli :)

 

U pravu ste, tek sam kasnije nadošao da bih možda trebali imati neki nalog ili slično, također da im nisam dužan to reći, da se se jave mom odvjetniku, ali to su onda komplikacije, da sam nešto napravio onda bih se možda i pravio grbav, ovako sam im rekao brojeve i otišli, ali ne bude svedno pa ni ne razmišljaš o tome.

 

Može biti i to, ali zašto onda imaju baš brojeve koje ja imam u imeniku? Zašto nemaju neki "XY" broj koji nemam u imeniku? Znači da imaju pristup mojim pozivima, a s obzirom da mi je otac na tapeti zbog mnogo čega (firma, porez) nebi me čudilo ni prisluškivanje.

 

Hvala, pozrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na obavijesnom razgovoru niste dužni reći ništa, a pitanje je, je li ovo uopće i bio obavijesni razgovor. Kao okrivljenik u dokaznoj radnji, istrazi ili na sudu također niste dužni reći ništa. Jedina obveza iskazivanja postoji kada ste svjedok i u tom svojstvu vas ispitiva sud, DORH ili istražitelj. S time da, ukoliko se doista radi o vašem ocu, vi imate svojstvo tzv. privilegiranog svjedoka, što znači da možete uskratiti iskaz i kao svjedok (iznimka su kaznena djela počinjena na štetu djece, ali ovdje to nije slučaj).

 

Zaključno, bilo bi bolje da biste rekli ništa, a idući puta kada dođu, ako dođu, recite da se decidirano izjasne u kojem svojstvu vas ispituju i za što točno, te da želite da odvjetnik bude nazočan. To su dužni poštovati, neovisno o eventualnom bahaćenju koje bi uslijedilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sumnjam da bi vam došli na vrata i pitali čiji su to brojevi da nad vama i vama bližnjim osobama primjenjuju tajne mjere u što ulazi i prisluškivanje. Da je to u pitanju sve bi znali, tko s kim, čak i po boji glasa. Znam da vam je posjet policije neugodno iskustvo i mnogi znaju biti uplašeni, ali netrebate biti paranoični, pogotovo ako niste ništa skrivili.

Prije bi rekla da je posjet policije bio taktičko-operativni izvid, da malo popričaju s vama, da vide kako "dišete".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Prisluškivanje" spada u tzv. posebne dokazne radnje, koje se određuju samo za taksativno određena kaznena djela (katalog propisan čl. 334. ZKP-a). Kao što Ivana-ri kaže, i da su u tijeku takve dokazne radnje, nema šanse da oni dođu vama na adresu i postavljaju pitanja, jer tada ugrožavaju svrhu samih radnji. Vjerojatnije je da su došli do ispisa brojeva, među inima se pojavio i vaš, pa eto da provjere dečki. Iako, ponavljam niste dužni davati nikakve informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali, zašto bi oni uopce provjeravali "kako ja dišem"? Nisam u nikakvom prekršaju, možda jesam na malo lošije glasu jer imam malo više od drugih (nikakvo dokazivanje, nego argumenti), ali zašto se samo pitam, što može to biti, a da tako tajno kriju i da idu preko liste poziva.

I da, ako me ne prisluškuju, odnosno ako su došli po ispsu brojeva pa se pojavio moj, zašto onda preko mog broja provjeravaju brojeve s kojima najviše kontaktiram, odnosno, oni su mi čitali brojeve a ja sam morao reći čiji su to brojevi, odnosno dali ih imam u imeniku, pročitali su 6 brojeva i sve sam ih imao u imeniku (kolega, kolegica i obitelj), prevelika bi to bila slučajnost da ih slučajno sve imam u imeniku, znaći da su tražili ispod poziva s mog broja i rekli da su to najčešće pozivani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako god da bilo, rekli ste i to je to. Ionako se do tih podataka moglo doći i drugim putem, a u pogledu dokazivanja ne znači ama baš ništa. Za ubuduće znate, a posebnih dokaznih radnji prema vama sigurno nema. Osim ako se bavite nečim, zbog čega završite kao glavna priča na večernjem Dnevniku, s time da bi u tom slučaju došli s nalogom za uhićenje i odveli vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija me prisluškuje!

 

Evo G-man ti je sve napisao.

 

A i da te prisluškuju, zasigurno ne bi došli u odori..............

 

Meni se čini da si se malo "zabunio-uplašio". Policajcii kada dođu u odori, ne postavljaju takva pitanja...možda i postave nekakvo pitanjce......

 

Da si im "interesantan" došli bi u civilnoj odori, predstavili se i ideš u "buvaru".......... ;-)

 

Nisi im zanimljiv, samo su tražili nekakvu informaciju (pazi što govoriš....bolje reći -ne znam ništa), a cajci, neka razmišljaju... :-)

 

Ali,ako si napravio neku "svinjariju" ili znaš da je netko napravio nešto slično, razmisli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve to stoji i hvala na odgovorima. Nisu došli uodori, došli su u civili kao normalni ljudi u odjeci civilnoj i s civilnim vozilom bez onznaka Policije. Nisam napravio ništa osobno, a moj broj je povezan s mnogima koji možda jesu jer kontaktiramo iz prijateljskih raloga.

U prvi mah mislio sam da je porezna, ali nije, policija je bila, zbunio sam se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija