Jump to content

Primili smo Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave


Butterfly01

Preporučene objave

Postovani,

jucer nam je stigao, kao sto u naslovu pise prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave opcenito na imovini ovrsenika.

Naime, radi se o dugu od 23.936,00 kn (sa kamatama) od Dinersa.

Otac (dug glasi na njega) mi je dvije godine unazad pretrpio tezi mozdani udar te su mu nakon toga dijagnosticirali distrofiju i niz drugih bolesti. Nakon toga dobio je otkaz na radnom mjestu jer vise nije mogao obavljati zadani fizicki posao.

Usljedila je borba za mirovinu, prijedlog je bio odbijen 2 puta. Do sada je primao naknadu od burze, a tek ove godine u 11. mjesecu su mu napokon odobrili mirovinu i sada cekamo rjesenje.

Majka mi je zaposlena, medutim i ona ima kredit koj otplacuje. Ja sam zaposlena od 11. mjeseca ove godine. Sestra pohada treci razred osnovne skole u poliklinici Suvag, a brat je u potrazi za poslom. Ne posjedujemo nekretnine, kuca u kojoj zivimo je u vlasnistvu majke moga oca.

Trenutno se nalazimo u teskoj materijalnoj situaciji te nismo u mogucnosti podmiriti trazeni dug, a ni troskove javnog biljezinika koji iznosi 2.974,40 kn.

Na poledini pise:

Odvjetnicki trosak na osnovi odvjetnicke komore: 1.250,00 kn

Sastav prijedloga: 625,00 kn

Pribava pravomocnosti: 312,00 kn

Javnobiljeznicka nagrada: 736,00 kn

Javnobiljeznicka naknada: 50,20 kn

Zanima me sljedece:

U rijesenju stoji da se u roku od 8 dana od primitka istog moze podnjeti prituzba. Kao sto sam napomenula, troskovi javnog biljeznika su nam trenutno nedostizni, te ih ne mozemo platiti. Da li je obavezno prituzbu napraviti tamo ili imamo mogucnost da prituzbu napisemo sami? Kolika je uopce cjena prituzbe te da li smo obavezni podmiriti istu domah?

Sto nam predlazete kako i kome da se obratimo?

U slucaju da prituzbu ne podnesemo u roku od 8 dana, kakav je postupak i koliko traje?

Da li je moguce izvrsiti ovrhu na kuci u kojoj zivimo, iako, kao sto sam napomenula moj otac nije vlasnik nekretnine?

 

Molim Vas za sto hitniji odgovor. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,

radi se o prigovoru ,no iz ovog što ste napisali nevidim na što bi prigovorili budući da problemi koje imate nisu od uticaja na donošenje rješenja.

Ako otac nema u vlasništvu nekretnine,onda je jasno da se ovrha nemože ni provesti na nekretninama,no problem će biti na pokretninama koje se zateknu u domu ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija