Jump to content

Jako sumnjiv policijski uviđaj i prijava.


idvi

Preporučene objave

Ako je netko imao slično iskustvo molio bih mišljenje:

Naime, moja supruga je imala incident na parkingu i to tako da ju je čovjek optužio da je svojim autom ogrebla njegov, tako što je izlazeći iz parkirališta unatrag napravila takav manevar kakav se uopće ne bi mogao napraviti.

 

Parkiralište ima parkirna mjesta istočno, zapadno i sjeverno. Bila je parkirana istočno, a dotični na sredini parkinga, dakle, nepropisno jer tamo je zabranjeno parkiranje.

 

Pošto ju je verbalno napao i iz vrijeđao (p.m ženska glupačo...) te bio vrlo nasilan , a nije bila kriva, uplašila se pa se i udaljila. On je prijavio policiji kao njezin bijeg?..sa mjesta nezgode i došli su k meni doma . .Slikali su moj auto,iako na mom autu nema oštećenja (?), a trebalo bi biti ako ga je ogrebla, oni su utvrdili da je ona kriva i da je „obrisala“? oštećenje, i to na temelju samo njegove izjave jer svjedoka nije bilo.

Bila je podvrgnuta i alkotestu, (bilo je 0,0), ali ne i on. Otišli smo svi na mjesto događaja, policija je slikala samo njegov auto, nju uopće nisu pitali gdje je ona parkirala,niti su je išta pitali ali ni slušali dok je govorila svoje viđenje događaja, niti su dozvolili uvid u zapisnik te zabranili da slikam i ja tok uviđaja. Nisu uočili ni to da je čovjek parkirao na nedozvoljenom mjestu. Naravno nije potpisala zapisnik.

 

Dobila je od prekršajne pol. Uprave obavijest o krivnji sa uplatnicama za prekršaj i procjenjenu štetu. Naravno.. ima pravo prigovora, pa me zanima kako se postaviti uz očite propuste te jednostrani policijski postupak..ili nešto treće..??

Napominjem da na MOM autu nema oštećenja a kod njega je ustanovljeno 1.500kn.

Na mojem autu je mikroskopski tanka crta (??) smeđe boje a njegov automobil je crveni.

Meni to lići na namještaljku i to očitu.!

Hvala!

.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima se pravo prigovora na prekršani nalog a ne obavijest.trebat će zapisnik o očevidu da se vidi na kojem dijelu vašeg vozila je oštećenje te ist slikat i priložit uz prigovor i sve sucu objasnit.Može se i nacrtat skica parkirališta sa vozilima iz nezgode i smjer kretanja žene.Tražit ispitivanje kod suca i suočenje sa "oštečenikom" i policajcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima se pravo prigovora na prekršani nalog a ne obavijest.trebat će zapisnik o očevidu da se vidi na kojem dijelu vašeg vozila je oštećenje te ist slikat i priložit uz prigovor i sve sucu objasnit.Može se i nacrtat skica parkirališta sa vozilima iz nezgode i smjer kretanja žene.Tražit ispitivanje kod suca i suočenje sa "oštečenikom" i policajcima.

 

Hvala na odgovoru,

podigao sam zapisnik policije i tamo su takve nebuloze da granići sa fantastikom.

Kao laik primjećujem da nema ni slova o viđenju moje žene na slućaj već samo od "oštećenika" .Samo njoj su radili alkotest a njemu NE..makar je i on bio sudionik u prometu??. Ženi su radili alkotest na našem dvorištu kad je izašla iz kuće (pošto se upravo dovezla i išla na WC)..vrlo ćudno.Koliko sam upućen to nije zakonito ili u najmanju ruku trebali su to obaviti oboje. Na mom autu je šteta 0.00kn a oni su napisali 500kn?! Itd itd. Dali postoji zakonik o postupku policije kod očevida jer sam pronašao PRAVILNIK O NAČINU POSTUPANJA POLICIJSKIH SLUŽBENIKA ali tamo su samo članci o njihovim pravima ali ne i obvezama ilti postupak građana kad oni muljaju.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On nije vozio pa ni ne treba alkotest.Procjena policije o šteti nije bitna jer nisu ovlšteni za isto nego se to upisuje "reda radi" te samo da se razluči mala i velika materijalna šteta.Ženi nisu mogli radit alkotest prije jer nije ostala na mjestu "nezgode".Oni su svoje "napravili" pa neka se sud dalje bavi time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija