Jump to content

Odlazak s presudom prekršajnog suda u medije


rile044

Preporučene objave

Poštovani,

 

Prošle godine u 12. mjesecu zaustavljen sam i optužen za prekršaj koji nisam počinio. Naravno, odmah sam poslao prigovor. Prije nekoliko dana dobio sam presudu suda koja ne ide u moju korist tj. proglašen sam krivim, ali mi je smanjena novčana kazna.

 

S obzirom da mi smanjenje novčane kazne nije ni bilo u interesu jer si mogu priuštiti takvu kaznu, planirao sam, da dokažem to, uplatiti puni iznos kazne u državni proračun i izaći u medije s imenima policajca i sutkinje koja je vodila proces i zamoliti ih usput i da mi oduzmu vozačku dozvolu na 3 mjeseca jer mi nije bio cilj smanjenje kazne i izbjegavanje oduzimanja VD. Ne treba mi milostinja suda u obliku smanjenja kazne nego mi treba pošteno suđenje, a to sigurno nisam imao. Moj jedini cilj je bio zadovoljenje pravde, a jedina i prava istina je da nisam kriv i nikad neću priznati da jesam. Želim da se javno sazna za policajca xxxxxxx koji nije u stanju niti biti pristojan i da javnost čuje za apsurdni postupak dokazivanja krivnje i na temelju kakvih činjenica sam ja točno osuđen.

 

Zanima me mogućnost pravnih posljedica po mene u slučaju da izađem s imenima policajca i sutkinje u javnost. Dakle, ne planiram nikoga vrijeđati nego samo iznijeti činjenično stanje, a to je da je policajac imao hrpu propusta, a sutkinja je donijela odluku na temelju toga što dotični gospodin na sebi ima uniformu, a ja ne (unatoč moja četiri svjedoka koje sam naveo u žalbi od kojih je jedan ispitan na sudu).

 

Ako moderator misli da je ovo za neki drugi podforum, molim ga da premjesti.

 

Hvala

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o sumnji u kazneno djelo, potrebno je podnijeti kaznenu prijavu, uz napomenu da je lažno prijavljivanje kaznenog djela također kazneno djelo smo po sebi.

 

U protivnom, izlaskom u medije sa neprovjerenim i nedokazanim činjenicama riskirate i kazneni progon i parnicu za naknadu štete.

 

Ne sumnjam ja u nikakvo kazneno djelo jer sam i kao laik 99% siguran da je sve napravljeno po zakonu (u sudskom postupku) nego samo želim pokazati kako se meni jednako tako sa neprovjerenim i nedokazanim činjenicama presudilo. Želim pokazati apsurd dokaznog postupka kad već oni koji ga provode i koji bi prvi trebali ustati protiv takvog postupka to neće napraviti. Sutkinja je donijela odluku na temelju sučeljavanja - gledamo se u oči i pričamo, a ona gleda i na temelju toga donosi odluku? Bez ikakvih materijalnih dokaza? Što bi rekla jedna naša bivša političarka - Dajte, molim Vas!

 

Ne znam kako suci mogu ljudima poslije pogledati u oči znajući da "činjenice" na temelju kojih donose odluke su sve osim činjenice.

 

Žalosno i za ispovraćati se. Osim toga, ako je policajac sveta krava i uvijek je u pravu, ne vidim smisao postojanja prekršajnih sudaca. Mogu ih odmah poslati kući i ono što policajac kaže neka bude zadnja i to je to. Bar će mi uzeti manje para za kaznu jer će trebati financirati manje sudaca i njihovih plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko izađete u medije s imenima i prezimenima, i napišete ono što mogu pretpostaviti da ćete napisati - izvrgnut ćete se kaznenom progonu zbog klevete odnosno sramoćenja ili uvrede.

 

S dijelom ovog što ste napisali, mogu se složiti, jer nažalost dokazni postupak ponekad ispadne pomalo apsurdan, ali to vam ne daje za pravo da izlazite van sa kvalifikacijama kakvim planirate. Jer, kao što sam napomenuo, za takvo što ćete snositi posljedice. A onda si stavite na vagu - jurišati kao Don Quijote na vjetrenjače ili progutati knedlu?

 

Razumijem ogorčenje, ali morate biti svjesni realnih mogućnosti. I još jednom naglašavam - pogledajte si dobro odluku, mora vam pisati imate li ili ne, mogućnost žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko izađete u medije s imenima i prezimenima, i napišete ono što mogu pretpostaviti da ćete napisati - izvrgnut ćete se kaznenom progonu zbog klevete odnosno sramoćenja ili uvrede.

 

S dijelom ovog što ste napisali, mogu se složiti, jer nažalost dokazni postupak ponekad ispadne pomalo apsurdan, ali to vam ne daje za pravo da izlazite van sa kvalifikacijama kakvim planirate. Jer, kao što sam napomenuo, za takvo što ćete snositi posljedice. A onda si stavite na vagu - jurišati kao Don Quijote na vjetrenjače ili progutati knedlu?

 

Razumijem ogorčenje, ali morate biti svjesni realnih mogućnosti. I još jednom naglašavam - pogledajte si dobro odluku, mora vam pisati imate li ili ne, mogućnost žalbe.

 

Hvala puno na objašnjenju i savjetima. Pročitao sam još jednom sad cijelu presudu i nigdje se ne spominje imam li mogućnost žalbe ili ne. Na dnu dokumenta piše da je presuda pravomoćna - ne znam znači li to išta u smislu prava na daljnju žalbu ili ne.

 

Moj slučaj je dokaz da pravo i pravda nemaju veze jedno s drugim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija