Jump to content

Mirovinski 2 stup


profi

Preporučene objave

Kao što i sam naziv fonda kaže, iz srdedstava uplaćenih u obavezni mirovinski fonda (mirovinski 2. stup) se ostvaruje isplata mirovine, tj. dijela mirovine povrh mirovine iz 1. stupa.

 

Što se tiče ostalih informacija, ne bi li vam bilo jednostavnije pogledati na stranicama HZMO i vašeg mirovinskog fonda informacije iz prve ruke umjesto da vam to netko ovdje prepričava. Npr. ako ste u AZ fondu, onda ovdje

 

http://www.azfond.hr/az-obvezni-mirovinski-fond/pravo-na-mirovinu-iz-2-stupa/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza tema:

 

 

-usporedni izračun mirovina

 

 

Poštovani profi,

 

Ako ne morate u mirovinu (zbog otkaza ili bolesti) za Vas je najbolje raditi dok ne napunite 64 g. i 364 dana (nikako do 65 g.).

 

Mirovina bi Vam bila za cca 20 % veća od ove kojoj se nadate u 7 mjesecu 2015.g.

 

Mislim da ste svojom voljom izabrali uplatu u II mirovinski stup ali imate pravo i na mirovinu samo iz I stupa. Smatram da je za Vas to povoljnije (veća ukupna mirovina) nego posebno mirovina iz I i iz II stupa.

 

U tom slučaju uplate u II mirovinski stup se prebacuju u I. i nemate nikakva prava iz II stupa.

 

Sve je to Vaš izbor a u HZMO su Vam dužni izračunati obadvije inačice Vaše mirovine.

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovana kronicnaStranka,

 

 

Hrvatski sabor je usvojio a HZMO dužan provoditi novi ZOMO:

 

-Prijevremena starosna mirovina bez umanjenja sa uvećanjem (po Uredbi od 19.12.2014.g. starosna mirovina ) može se realizirati od 60. g. do 64.g. i 364 dana i veća je od starosne mirovine za 9 % za isti radni staž (minimum je 41.g. efektivnog staža.

 

Za 41.g. efektivnog radnog staža iznosi xxxx x 1.09 kn

 

 

-Starosna mirovina sa 65. g. starosti i 41. g. efektivnog radnog staža -i iznosi xxxx kn.

 

 

 

/// Za isti radni staž ako odlaziš u mirovinu 1 dan prije 65. rođendana nagrađen si sa 9 % većom mirovinom nego ako pušeš u svijeće na torti za 65. rođendan a radiš.///

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

"pa zar nije dosta 41 god. staža od toga 40 za volanom , živit ću kao i svi penzići samo me zanima dali ću uživat koju kunicu od 2 stupa ."

 

novac iz dobrovoljnog 2 stupa nitko ne može koristiti, nakon vaše smrti nasljeđuju vaša djeca ali samo kao mrtvo slovo na papiru. Bilo je priče kako će se taj novac moći isplatiti kao jednokratno ili kao dodatak obračunu penzije iz 1 stupa, ali danas kada nam treba, informacije su sasvim suprotne. Upravo sam danas istraživala za sebe. Preporuka: zaboravite kao i ja! Bačen novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija