Jump to content

Pravo na dobit tvrtke od muža


daniela_zg

Preporučene objave

Poštovani,

 

lijepo molim savjet.

 

Muže je osnovao tvrtku prije braka. Od kad smo u braku tvrtka je imala dobit oko miljun kuna. Istovremeno on kaže da si je isplatio samo 200.000 kn dobiti, ostalo su pozajmice. Također tvrtka kaže i duguje preko 3 miljuna nedospjelih kredita i računa. A znam da ta tvrtka ima i nekretina za oko 2 miljuna kuna koje još otplaćuje, pod zalogom.

 

Da li ja imam pravo tražiti polovinu ukupne imovine tvrtke koja se povećala, ili te dobiti od miljun kuna, ili samo polovinu isplaćene dobiti od tih 200.000 - ili s obzirom na dugove tvrtke nemam pravo na ništa.

 

Također on kaže da je financirao naš život za namanje 500 tisuća pa da mi baš ništa ne mora dati ako ne želi.

 

Znam da sam zakomplicirala, ali par odvjetnika me savjetuje različito pa Vas najljepše molim savjet. Hvala puno!

 

Danijela

 

Ažurirano

 

I da, on tvrdi da osobno nije dokapitalizirao tvrtku, već se vrijednost uvećavala kroz poslovanje samo.

 

Poštovani,

 

lijepo molim savjet.

 

Muže je osnovao tvrtku prije braka. Od kad smo u braku tvrtka je imala dobit oko miljun kuna. Istovremeno on kaže da si je isplatio samo 200.000 kn dobiti, ostalo su pozajmice. Također tvrtka kaže i duguje preko 3 miljuna nedospjelih kredita i računa. A znam da ta tvrtka ima i nekretina za oko 2 miljuna kuna koje još otplaćuje, pod zalogom.

 

Da li ja imam pravo tražiti polovinu ukupne imovine tvrtke koja se povećala, ili te dobiti od miljun kuna, ili samo polovinu isplaćene dobiti od tih 200.000 - ili s obzirom na dugove tvrtke nemam pravo na ništa.

 

Također on kaže da je financirao naš život za namanje 500 tisuća pa da mi baš ništa ne mora dati ako ne želi.

 

Znam da sam zakomplicirala, ali par odvjetnika me savjetuje različito pa Vas najljepše molim savjet. Hvala puno!

 

Danijela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imovina stečena prije braka (zajedničkog života) ili darovanjem je osobna imovina.

imovina nastala iz osobne imovine je takođe osobna imovina.

 

ako je kredit za bilo koju imovinu plaćan iz njegove plaće (zavrijeme zajedničkog života) ta imovina je bračna stečevina.

 

sudu podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

sud će donijeti oduku temeljem dokaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija