Jump to content

Prijava državnom odvjetništvu


Teletabis Prodaja

Preporučene objave

Dala sam prijavu državnom odvjetništvu protiv osobe koja je uzela ključ kuće,sve kartice iz 4 banke,knjižice,osobni iskaznicu,baš SVE dokumente o nekretninama,zabranila nama-jedinim krvnim srodnicima ulazak u kuću i ikome drugome.Na zahtjev policiji da zapečati kuću-do ostavinske,rečeno mi je da policija to ne radi.Zar ta osoba ne čini kazneno djelo ulaska u tuđi posjed(pokojnice),jer do ostavinske-nema vlasnika?Prisvajanje njenih dokumenata je kazneno djelo,jeli?I kako vratiti iste?Tužbom?Ili će tu odvjetništvo odreagirati?Rečeno mi je da ću dobiti poštom odgovor sa odvjetništva:Meni nije jasno,kako ona može sve to raditi,a nitko da reagira???Molim odgovor...hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imajući u vidu vaše prethodne teme,gdje ste između ostalog istaknuli činjenicu postojanja oporuke,skrečem pozornost na odluku Vrhovnog suda Republike Hrvatske, Rev 1065/08-2, od 21. I. 2010.

 

Sentenca:

""Kad je časom smrti umrle osobe ostavinska imovina prešla na njezine oporučne nasljednike, njezini potencijalni zakonski nasljednici ne mogu polagati nikakva prava na tu imovinu.""

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar ta osoba ne čini kazneno djelo ulaska u tuđi posjed(pokojnice),jer do ostavinske-nema vlasnika?

 

Ne čini, ukoliko je ostaviteljica prije smrti dozvolila to. Plus ovo o čemu piše Matrix.

 

DORH će vam najvjerojatnije odbaciti kaznenu prijavu, što ćete dobiti na kućnu adresu uz uputu o tome što možete učiniti da preuzmete kazneni progon. Međutim, prema napisanome ovdje i u drugim temama, to vam ne bih savjetovao. Postoje mehanizmi ostavinskog/parničnog postupka u kojem možete pokušati dokazati svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija