Jump to content

tužba radi utvrđenja ništavosti kupoprodajnog ugovora


Lilly W

Preporučene objave

Kupci smo u doli navedenoj tužbi, .... ovo je najnoviji spor od tužiteljice .... razna maltretiranja mojoj obitelji su počela 2005g. tjekom postupka osnivanja zemljišne knjie. Tužitljica trate vijeme suda i drugih ustanova ove države... s žlbama, prigovorim, tužbama, itd., smatra i očekuj izvuć nekakvu novčanu korist. A uz to je zlo i nestabilna. Ako ona koristi "zloupotrebljava" svoja ustavna prava, tko štiti naša???

 

Općinskom Sudu

2014

 

TUŽITELJICA: xxxxxxxxxx

TUŽENI:

 

 

  1. brat od xxxxxxxxx, prodavatelj i punomoćnik ostale braće na ugovoru o prodaji nekretnine
  2. brat br.2 od xxxxxxxxxx
  3. kupac

  4. kupac (supruga od br. 3)
  5. kraljica majka od xxxxxxxxx i tuženih pod.1.i 2.

TUŽBA

5x, punomoći i prilozi radi utvrđenja ništavosti i uspostave ranijeg z.k. stanja

Vps. 20.000,00kn

 

Dana xx.xx.1993 godine između tuženik pod.1.i 2., te njihova brata i brata tužiteljice, sad pok. XY, kao prodavatelja i tuženih pod 3.i 4., kao kupca, sklopljen je Ugovor o prodaji nekretnine označene kao čest.zem ----, K.O.............., koja čestica sad ima oznaku čest.zem. ----/1 K.O................

 

Pok. XY bio je poslovno nesposoban, pa je svaki pravni posa koji je sklopio aspolutno ništav. Isti nije bio u braku i nije ima djece, a bolova je od teškog oblika šizofrenijem, godinama je zbog ove bolesti bio hospitaliziran u ustanovi na otoku Rabu, gdje je umro dana xx.xx.1998 godine. Zbog bolesti uzimao je više ljekova po preporuci specijaliste-psihijatra, pa stoga uopće nije bio sposoban za rasuđivanje, što je razlog apsolutne ništavosti takvog pravnog posla.

 

DOKAZ: Z.k. Izv., Ugovor o prodaji od 1993 god. Vještačenje med. Kartona pok. XY na naznačene okolnosti, saslušanje liječnia specijalista pok. XY, saslušanje stranka.

 

Stog tužiteljica podnosi ovu tužbu i predlažu da Sud nakon provedenog postupka donese sljedeću,

PRESUDU

1. Utvrđuje se da Ugovor o prodaji iz 1993g. Sklopljen izmežu tuženika pod.1.i 2. i sad pok. XY, kao prodavatelja, s jedne strane i tuženika pod 3.i 4., kao kupac, s druge strane, ovjerovljenog pred Općinom, <sekretarijatom opće uprave i proračuna, kl: ------------------, 1993g. Ništav (nišzetan) i bez pravnog učinka glede 1/3 dijela nekretnine označene kao čest. Zem. ++++/1 -----------------, pećina, zgrada, dvor kuća .....377m2, suvlasništvo XY.

2. Utvrđuje se da je tužiteljica suvlasnica nekretnine kao čez.zem. ----/1, K.O. ----------------

pećina, zgrada, dvor kuća .....377m2 u 1/9 dijela, te su tuženi pod. 3.i 4., te su tuženi pod 3.i 4. dužan trpjeti da tužiteljica uknjiži (upiše) pravo suvlasništva rečenog dijela nekretnine u zemljišnim knjigaman suda na svoje ime u naznačenom suvlasničkom omjeru, uz istovremeno brisanje toga prava sa imena tuženika pod 3.i 4., svakog za 1/18 dijela.

3. Nalaže se tuženima da tužiteljici solidarno naknade parnični trošak, sve ovo u roku od 15 dana i pod prijetnjom ovrhe.

 

Tužiteljica također za toč.2 tužbenog zahtjeva ističe i drugi – eventualni zahtjev, u kojem slučaju se predlaže prihvatit sljedeći zahtjev:

 

Tuženi pod 3 i 4 dužni su trpjeti brisanje prava vlasništva u zemljišnim knjigama Opć.suda na nekretnini iz točke 1, te se nalaze z.k. Odjelu suda uspostava ranijeg z.k. Stanja na način da se kao suvlasnik 1/3 dijela ova nekretnina upisuje raniji suvlasnik XY.

 

Tužiteljica moli Naslovni sud da je oslobodi od plaćanja sudskih pristojbi u ovoj pravnoj stvari obzirom da je nezaposlena i lošeg imovinskog stanja, o čemu će u najkraćem roku dostaviti potvrdu nadležne porezne uprave.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Matrix76 i G-man ... da, tužiteljica je ishodila zabilježbu spora i koristila spor da uspori našu legalizciju. Sva sreća da trenutno netražimo kupca.

Smatram da tužbeni zahtjv je totalno neutemeljen! Brat, koji tužiteljica navodi kao bolesnog nije sklapa ugvor, nego njeov brat 1.tuženik, on je ima urednu punomoć.

Tužiteljica prova na razne načine doć do love... 2009g. je Županijski sud odbija pravomoćno njeu žalbu na naš vlasnički list . Razlog za njenu žalbu, citiram "da sam vanknjižni i stvarni vlasnik, da su meni roditelji 1975g., darovali kuću, da moj otac izrijekom naglašava da on nije vlasnik predmetne kuće već da sam to ja i kao takva sam bila i glavni investitor u dovršenju istog objekta".

A sada je nako 20+ godina, ŠTA??? sjetila se da je imala bolesnog brat?!?!? Moje pitanje je koje dokumente/odgovor na ovu žalbu treba dostavit sudu s naše strane da ovo završi što prije. Uzelo je par godina između ZK i Zupanijskog da odbiju njenu žalbu a mogu mislit koliko godina ovo može biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na tuzilji je da dokaze osnovanost tuzbenog zahtjeva,dok vi u odgovoru na tuzbu mozete jednostavno napisati kako u cjelosti sporite tuzbeni zahtjev te predlazete naslovnom sudu da tuziljine zahtjeve odbije presudom kao neutemeljene.

Nadalje u odgovoru mozete iznijeti sve cinjenice s dokazima za koje smatrate da vam idu u prilog,a narocito one cinjenice koje ce sporiti tuziljine navode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija