Jump to content

Sporazumni otkaz na porodiljnom??


cazin402

Preporučene objave

Ukratko situacija je sljedeca pa Vas molim za savjet i pomoc. Suprug i ja smo do prosle godine radili u istoj firmi (privatnik), krajem 2013 odlazim na cuvanje trudnoce. Jedan privatnik ulaze tj kupuje nasu firmu cime postaje 75% vlasnik,mijim dotadasnjim direktorima tj samim osnivacima te iste daje otkaz. Oni nakon toga otvaraju novu firmu i pocinju raditi. Suprug i ja smo ostali kod "novog" gazde,da bi novi gazda dao mom suprugu otkaz jer ga je vido na kavi s bivsim dir. Nakon cega moj suprug dobiva otkaz i prelazi u novu firmu kod nasih starih direktora, e sad...Porodiljni mi zavrsava u 3 mj ove godine i opet sam trudna. Naravno planiram se vratiti na posao cim mi istekne porodiljni. U razgovoru sa sefom pogona,saznajem da novi dir nije odusevljen mojim povratkom,obzirom kako su se on i moj suprug razisli i da on to smatra osobnom povredom i sukobom interesa,obzirom da smo mi zajedno i medusobno radimo u konkurentskoj firmi,znaci planira mi dati otkaz sto mi je sef kasnije potvrdio. Cak su me trazili da potpisem sporzumni otkaz. Zanima me dali mi mogu dati otkaz obzirom da sam opet trudna,jer po forumima ima svakakvih prica i sudbina,kome da se obratim ukoliko do istog dode. Sef mi je dao do znanja da se brine da se zbog sitiacije s mojim suprugom,nebi izivljavali na meni u firmi. Molim Vas da mi date neki odgovor jer stvarno neznam vise sta da napravim. Unaprijed puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cazin,

Vi ste jako zabrinuti..no sporazumni PRESTANAK (ne otkaz) ugovora radu niste potpisali. Sve drugo je "reka-kazala".Vi ste na porodiljskom i za to vrijeme nikakovog otkaza NEMOŽE biti, a ni 15 dana nakon što se vratite naposao. To bi Vaš poslodvac siguro vrlo dobro zna. Ako nezna ,jadna mu majka.

Pa kad se vratite na posao, vidjet ćete kakva je situacija i što će gospodin izvoljevati?! Onda nam se opet javite. OK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najefektniji "razgovori" u Vašoj situaciji su PISANI. Vi šfici objasnite svoj takav stav. Što hoće,nek napiše.

A za Vaš slučaj trenutno vrijedi samo ovo, a naročito za vašu šeficu

Zabrana otkaza

Članak 34.

(1) Za vrijeme trudnoće, korištenja rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog dopusta, rada s polovicom punog radnog vremena, rada s polovicom punog radnog vremena radi pojačane brige i njege djeteta, dopusta trudnice ili majke koja doji dijete, te dopusta ili rada s polovicom punog radnog vremena radi brige i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, odnosno u roku od petnaest dana od prestanka trudnoće ili prestanka korištenja tih prava, poslodavac ne smije otkazati ugovor o radu trudnici i osobi koja se koristi nekim od tih prava.

Sve po ZOR-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jedam mali update,jucer su že zvali i prijedlig njihov je sljedeci,da se ja nebudem vracala na posao nego da imam pravo na 20 dana go od prosle god,a da sutra dodem u firmu da se "dogovorimo" sta cemo s mojim statusom. Brine me da me ne preveslaju kao da budem na go,a da oni nebi to iskoristili kao da se nisam pojavila na poslu i dali mi zbog toga otkaz. Dali kad idem na go dobivam nekakav papir ili nesto potpisujem kao potvrdu da sam na go ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok,potvrdu sluzbenu nemam,jedino trudnicku knjizicu,nadam se da im je to dovoljno. Sutra bum vise znala nakon sastanka,mada poznavajuci njih spremni su na sve. Nije im nepoznato zaobilaziti zakone,od zastrasivanja,ucjena i sl. Sutra se svakako javim za pravni savjet. Moram Vas pohvaliti da stvarno cijenim nacin na koji nam svima pomazete,jer koga god se nesto pita,nitko ne zeli s tim imati posla,i okrecu glavu na dr stranu. Jos jednom Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da javim sta se donekle rijesilo. Ponudili su mi dvije opcije: 1. Da odmah po isteku porodiljnog odem na go od 2014, od 20 dana,te odmah nakon isteka istoh na go od 2015 isto u trajanju 20 dana,te da nakon toga odem na bolovanje,komplikacije i sl, da se ne mogu vratiti na posao. 2 Opcija da potpisem neki izvanredni sporazumni otkaz te da bi dobila otpremninu od cca 9000 kn. Pristala sam na prvu varijantu,jer otkaz ne dolazi u obzir ni pod razno. Eto,kratki update

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija