Jump to content

Ovrha + nagodba problem HITNO!


fuchka

Preporučene objave

2010. godine rješenjem o nasljedstvu brat i ja smo nasljedili nekretnine i pokretnine. Brat je između ostalog naslijedio tekući račun od majke i sve vezano uz to. Krajem prošle godine oboje smo dobili od JB prijedlog za ovrhu (vezan uz tekući račun i minus na njemu) na koji sam iznio žalbu za zastaru i pasivnu legitimaciju itd.. Prije tjedan i po dana dobio sam dopis od JB u kojem se obojicu poziva na NAGODBU i u kojem su spremni otpisati više od 70% duga odnosno žele da namirimo negdje oko 2000 kn (5000,00 kn je bila glavnica, 2500 kn kamate, 1300 kn cca JB troškovi).

 

Ono što me brine da li je riječ o nekom triku u kojem bi prihvaćanjem takve nagodbe zapravo priznali postojanje duga i defacto mogli biti ponovno terečeni za naplatu cijelovitog duga uvećanog za nove kamete ili je ponuda legitimna i ako istu podmirimo smo zatvorili cijelu priču s tom ovrhom? Ima li tko iskustva s time?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaćanjem duga koji je u zastari prekidate zastaru.

bitan je podatak kad je dug nastao?

očito i banka je svjesna zastare dugapa nudi nagodbu.

pazite šta potpisujete i izjavljujete da nagodba nebi ispaka prekid zastare.

 

kako to da nakon rješenja za za ovrhu nije pokrenut postupak pred sudom.

tražite informaciju u nadležnom sudu. možda je sud ukinuo rješenje o ovrsi zbog zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija