Jump to content

Kazna za nepropisno parkiranje


TheKarlo95

Preporučene objave

Molim vas za pomoć. Dobio sam kaznu za nepropisno parkiranje(čl.12.s.4. Zakona o sigurnosti prometa na cestama). Parkirao sam se u Zagrebu, na Miramarskoj(Street View: http://tinyurl.com/pe8hzw4). Auto je bio parkiran kao Reanult na slici, samo malo unazad. Auto iza mene se mogao bez problema isparkirati a nisam ni stajao na djelu za pješake. Moje pitanje da li se isplati uložit žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, čl.12 st.4 Sudionici u prometu dužni su držati se ograničenja, zabrana i obveza izraženih pomoču postavljenih prometnih znakova.

 

Možete probati, mada sumnjam u povoljan ishod. Naime, na ulazu na taj dio kolnika stoji znak zabrane zaustavljanja i parkiranja, što bi nadležni mogli tumačiti da se proteže na drugu stranu do stepeništa. No, to moje mišljenje, volio bih viđenje drugih..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima dopunska ploča i zabrana parkiranja vrijedi lijevo i desno od znaka u dužini ulice, bez ograničenja udaljenosti (u slučaju tvog auta, cijela ta cestica je zabranjena). Po ovoj slici, netko ga je malo okrenuo i sad kao takav nema nekog smisla, ali u namjeri u kojoj je postavljen i u situaciji koju je trebao regulirati, bio si u prekršaju.

 

Je li znak i sada tako okrenut?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima dopunska ploča i zabrana parkiranja vrijedi lijevo i desno od znaka u dužini ulice, bez ograničenja udaljenosti (u slučaju tvog auta, cijela ta cestica je zabranjena). Po ovoj slici, netko ga je malo okrenuo i sad kao takav nema nekog smisla, ali u namjeri u kojoj je postavljen i u situaciji koju je trebao regulirati, bio si u prekršaju.

 

Je li znak i sada tako okrenut?

 

Mislim da je tako i sada znak okrenut. Da li se na to mogu izvlačit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Može također pomoć vezano uz zabranu parkiranja.

U Ilici sam se zaustavio u srednjoj traci kao što uvijek viđam da mnogo ljudi radi na području sa slike (https://goo.gl/maps/CMB0O). Ne postoji nikaka znak da je zaustavljanje zabranjeno pa me zanima ima koji zakonski propis kojim je zabranjeno zaustavljanje - našao sam da se ne smije zaustavljati na tračnicama ili opstruirati prometa vozila na tračnicama, ali tu auto ne smete niti jednom smjeru tramvaja.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija