Jump to content

Vip ovrha


Anesi

Preporučene objave

2010 sam dobio ovrhu za račune iz 2001 i 2002 telekomunikacijskih usluga Vip-neta na iznos od 1.100 kn i na istu je uložena žalba

Općinski sud je prihvatio žalbu i ovrha je poništena, jer je račun je podmiren 2008 znači prije pokretanja ovrhe(uplatnice nemam jer ih nisam dužan čuvati 9 godina)

Dana 15.02.2015 saznajem da su slučaj preuzeli novi odvjetnici koji su ponovno pokrenuli ovrhu i ona sada iznosi 5.100,00 kn.

Da li je moguće da 5 godina nikada nisam dobio nikakav službeni dopis od dotičnih i da postoji dugovanje za koje ne znam.

Imam li pravne osnove za angažiranje odvjetnika i dobijem slučaj.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2010 sam dobio ovrhu za račune iz 2001 i 2002 telekomunikacijskih usluga Vip-neta na iznos od 1.100 kn i na istu je uložena žalba

Općinski sud je prihvatio žalbu i ovrha je poništena, jer je račun je podmiren 2008 znači prije pokretanja ovrhe(uplatnice nemam jer ih nisam dužan čuvati 9 godina)

a kako misliš dokazati da si platio dug.

zakon neodređuje rok čuvanja uplatnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15.02.2015 saznajem da su slučaj preuzeli novi odvjetnici koji su ponovno pokrenuli ovrhu i ona sada iznosi 5.100,00 kn.

 

kad dobiješ novo rješenjeo ovrsi obvezno poslati prigovor.

osporavaj dug zbog zastare (u cijelosti)

pozovi se na presuđenu stvar. kao dokaz dostavi kopiju ranije odluke suda.

angažiraj odvjetnika. traži povrat troška

ili sa odvjetnikom dogovori plaćanje troška po pravomoćnosti sudske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Pa ne treba čovjeku odvjetnik da napiše prigovor na zastaru. Pitanje da li će uopće i dobiti rješenje o ovrsi za taj predmet.

 

 

imam isto problem s VIP ovrhom; neki dan sam htjela uzet Bnet services i otkantali su me jer da imam nekakav dug iz 2008. nemam pojma o čemu se radi?! sjećam se da sam bila platila neka dva zaostala zadnja računa, od onda dobivala nikakve opomene niti ništa a u međuvrem. sam i promijenila operatera.

kaže mi lik na Bnet-u da zovem odvjetnika kod kojeg je predmet. nisam ga još nazvala, frka me da bi to značilo da priznajem nekakav dug a opet ovako ništa neću znati. što da radim?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija