Jump to content

zastara t com


anton887

Preporučene objave

poštovani,

 

dobio sam rješenje o ovrsi jučer. Odnosi se na neplaćene račune tcom iako sam još prije raskinuo pretplatnički ugovor. Prijedlog za ovrhu zaprimljen je kod javnog bilježnika 19.12.2014. a Rješenje doneseno 19.1.2015. tri su računa i to od:

 

17.2.2014.

17.3.2014.

16.4.2014.

 

ljubazno Vas molim da li je koji od ova tri u zastari, i da li je bitaan datum što je prijedlog za ovrhu predan 19.12. 2014 u odnosu kakvog prekida zastare?

 

ljubazno molim za odgovor , imam 8 dana za prigovor?

 

hvala Vam najljepša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz kog mjesta je javni bilježnik koji je uputio rješenje o ovrsi ?

dali je i tvoje prebivalište u tom mjestu ?

 

prijedlog za ovrhu je zaprimljen 19.12.2014. zastara po računima za tf. je godinu dana od podnošenja prijedloga (unazad). nema zastare.

 

 

hvala Vam Bovu...Bilježnik je iz Slavonije prema mom prebivalištu, a odvjetnik iz Zg koji je pisao prijedlog za ovrhu ....Ljubazno Vas molim da mi nekako slikovitije obajsnite ovo godinu dana od podnošenja prijedloga. Dakle, treba proći godinu dana od dospijeća, pa da su tek onda predali Prijedlog za ovrhu ili? Malo mi je nejasno,pa ljubazno molim za kratko objašnjenje..Puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki račun ima rok dospjeća. račun iz 2.mj. 2014. ima rok dospeća 17.2.2014. ako bi javnom bilježniku prijedlog za ovrhu za taj račun bio podnijet 20.2.2015. račun je u zastari plaćanja duga (više od 365 dana), ako bi prijedlog bio podnešen 16.2.2015. nema zastare (manje od 365 dana).

kad će javni bilježnik donijeti rješenje po prijedlogu za ovrhu nije bitno za zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki račun ima rok dospjeća. račun iz 2.mj. 2014. ima rok dospeća 17.2.2014. ako bi javnom bilježniku prijedlog za ovrhu za taj račun bio podnijet 20.2.2015. račun je u zastari plaćanja duga (više od 365 dana), ako bi prijedlog bio podnešen 16.2.2015. nema zastare (manje od 365 dana).

kad će javni bilježnik donijeti rješenje po prijedlogu za ovrhu nije bitno za zastaru.

 

hvala vam najljepša, shvatio sam....a ima li opet javni bilježnik kakav rok u kojem je dužan napisati rješenje o ovrsi?

 

još jednom hvala najljepša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....a ima li opet javni bilježnik kakav rok u kojem je dužan napisati rješenje o ovrsi?

 

Nije problem JB donošenje rješenja, već dostava vama, koja, u što se lako možete uvjeriti i sami pretraživanjem našeg foruma, može trajati i preko deset godina. Ako se ne varam, mislim da imamo "rekordera" od 17 godina. Posljedica nema, a dosada se nitko nije potrudio i zainatio pa odveo to pred Europski sud, gdje bi, uvjeren sam - dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija