Jump to content

Obrtnik i vlasnik poduzeća u istoj osobi


Helma

Preporučene objave

Moj suprug obrtnik je u obiteljskom obrtu koji vodi zajedno sa bratom.U obrtu plaće sve obveze i doprinose. Nedavno je odlučio otvoriti maloprodajnu trgovinu kao j.d.O.o. Ja sam poslovođa trgovine i prijavljena na puno radno vrijeme , a on bi također pomagao u prodaji.

Zanima me da li on smije izdavati i fiskalizirati račune kao vlasnik j.d.O.o.-a, a zaposlen je u obrtu?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, u vašem pitanju fali dosta podataka, a kao glavno, tko je odgovorna osoba u JTdoo ?

Po zakonu, u trg, društvu rade osobe koje su tu i prijavljene, a vaš suprug je prijavljen u obrtu ?!

Samo otvaranje trgovine je ,poslovna jedinica, trgovina !

U samom početku, vaš suprug je trebao pravni savjet,što je sad kasno.

Samo je trebao, u postoječem obrtu otvoriti izdvojeni pogon, trgovina na veliko i malo, vas zaposliti u toj trgovini, a iskreno, sad je dosta izkoplicirao situaciju,trg, društvo, obrt, poslovna jedinica trgovina,, Puno papirologije,nepotrebnih troškova, a, efekt je upitan !

Jedino što se trenutno može ,,,popraviti,,,je staviti jtd u mirovanje i na postoječi obrt otvoriti izdvojeni pogon, trgovinu,!

Odgovor na pitanje , dali vaš suprug smije raditi u trgovini i izdavati račune, je ne smije jer nije zaposlen na mjestu trgovac u jtdoo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija