Jump to content

Problem zajedničkog puta


zmrkalj

Preporučene objave

Pozdrav.Molio bih vas savjet za rješavanje moje situacije. Rasposed čestica mene i dva susjeda je kao na slici. Sporan je zajednički prilazni put (crveno) od glavne ceste do ulaza u dvorišta sve trojice. Put ne ide ravno po međi između mene i susjeda 1, nego ukoso. U početku prolazi mojim zamljištem, a na kraju zemljištem susjeda 1. Napominjem da put postoji barem 40-tak godina i nikad nije bilo problema oko njega između starih vlasnika parcela, dok susjed 1 nije kupio dotičnu parcelu. Susjed 2 (koji nema nikakav drugi prolaz do glavne ceste) je dobio sudsku presudu o služnosti prolaza. Na koji način da riješim problem sa susjedom 1? On ima mogućnost(zbog položaja kuće) sebi napraviti novi prilazni put, a ja ne, jer bih morao rušiti i izmještati cijelu ogradu, pa čak i kut kuće. A i kuća je tako projektirana da se ulazi u dvorište na ovom mjestu gdje ulazim sad (takav je i raspored pomoćnih građevina). Napominjem da smo i ja i susjed 1 zatekli ovakvo stanje kod kupnje od starih vlasnika parcela.

Unapred zahvaljujem na pomoći.

Untitled.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija