Jump to content

vlasnistvo


tea1711

Preporučene objave

On i majka u braku od 1975., kuca gradjena 1977.

radi se o zajednički stečenoj imovini sa su suvlasničkim dijelovima koji nisu određeni ali su odredivi,ovisno o doprinosu u stjecanju imovine,budući da se na ovaj slučaj neprimjenjuju odredbe Obiteljskog zakona po kojoj su bračni drugovi u jednakim suvlasničkim dijelovima suvlasnici na imovini stečenoj u braku,no sve i da se neradi o zajedničkoj imovini,majka je zakoniti suposjednik na temelju braka,dok brak traje, koji u smislu Obiteljskog zakona predstavlja zakonom uređenu životnu zajednicu muškarca i žene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hejjjj...narodi pitanje: muž mi je prije braka bio jamac i naravno ovršen zbog ne plaćanja onih kojima je bio jamac. Ima zaštićeni račun i nešto je već do sada otplatio, ali u međuvremenu se razbolio i dobio otkaz. Otkaz je dobio jer je bio na bolovanju. Da skratim više ne plaća to po ovrhama.

PItanje koje me zanima da li danas sutra ako kupimo neku pokretninu ili nekretninu ako bi ona glasila na mene da li nam na to mogu sjesti "njegovi" dugovi prije braka? Hvala na odgovoru :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li danas sutra ako kupimo neku pokretninu ili nekretninu ako bi ona glasila na mene da li nam na to mogu sjesti "njegovi" dugovi prije braka?

mogućnost postoji,no u tom slučaju bi vjerovnik morao dokazati da je i vaš suprug suvlasnik stvari,što i nebi bilo teško,budući da se radi o bračnoj stečevini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogućnost postoji,no u tom slučaju bi vjerovnik morao dokazati da je i vaš suprug suvlasnik stvari,što i nebi bilo teško,budući da se radi o bračnoj stečevini.

Što ako sam na vlasničkom listu ja jedini vlasnik? Zašto bih sada još i ja morala otplaćivati dugove koje je moj suprug "dobio" jer je bio predobar i previše vjerovao svom prijatelju. Molim više pravnika da da svoje mišljenje i kako se zaštiti od toga danas sutra. Hvalallllllllllaaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ako sam na vlasničkom listu ja jedini vlasnik? Zašto bih sada još i ja morala otplaćivati dugove koje je moj suprug "dobio" jer je bio predobar i previše vjerovao svom prijatelju.

Zato jer se stečeno u braku smatra bračnom stečevinom, tj imovinom oba supružnika.

Molim više pravnika da da svoje mišljenje i kako se zaštiti od toga danas sutra.

 

Ako su vam živi roditelji, a jedinica ste ili ste u dobrim odnosima sa bratom ili sestrom, onda postoji opcija da roditelj formalno kupi nekretninu i daruje vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer se stečeno u braku smatra bračnom stečevinom, tj imovinom oba supružnika.

 

 

Ako su vam živi roditelji, a jedinica ste ili ste u dobrim odnosima sa bratom ili sestrom, onda postoji opcija da roditelj formalno kupi nekretninu i daruje vam.

 

 

Nekretninu za sada nećemo kupovati, jer ja imam svoju kuću napravljenu prije braka. Zanimalo me za ubuduće, u nekim smo pregovorima za auto za sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Što ako sam na vlasničkom listu ja jedini vlasnik? Zašto bih sada još i ja morala otplaćivati dugove koje je moj suprug "dobio" jer je bio predobar i previše vjerovao svom prijatelju. Molim više pravnika da da svoje mišljenje i kako se zaštiti od toga danas sutra. Hvalallllllllllaaaa

 

Po sjecanju, mislim da sam procitao da i suprug vam moze potrazivati od svog priatelja, pravog duznika to sto je morao platiti.

 

Mozda na taj nacin moze skinuti taj dug s vrata?

 

I taj prijatelj ce biti onda u isptoj sitaciji kao vas muz sada, pa se mozda to rijesi s povoljnim ishodom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija