Jump to content

dogovor s ovrhovoditeljem -savjet


Hongkong1

Preporučene objave

Molim Vas za savjet, osobito one koji imaju (nažalost) takva iskustva...

Naime, kupili smo stan, nismo se na vrijeme upisali u vlasnički list i sada su sjele ovrhe bivšeg vlasnika na stan..jedini način je da ih platim, sve drugo sam isprobala...Imam novca, digla sam kredit, no neće biti dovoljno da platim i ovrhe i kamate koje su narasle do neba....

Dogovorila sam sastanak s ovrhovoditeljem za dva dana. Može li mi netko savjetovati što bih mogla oćekivati i kako da se postavim. Mislite li da ako bih ponudila trenutnu otplatu glavnice mogu očekivati da će mi oprostiti kamate? Ipak nisam ja duznik, imam sve dokumente (osim VL koji je osnova priče u slučaju :(

Koje su šanse da mi smanje i glavnicu?

Vrlo mi je hitno, please help !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diana, sve je stvar dogovora. Ako ovrhovoditelj pristane na vašu ponudu, stavite na papir i to je to. No, ako mogu dati mali savjet - pokušajte s njim porazgovarati otvoreno, ljudski objasniti situaciju i reći koje su vaše mogućnosti te sukladno njima vaša ponuda. Nije ni njemu u interesu da se pita koliki će uopće dio svog potraživanja naplatiti, a vi mu nudite sigurnu glavnicu. To je veliki rizik, koji je prema mom mišljenju nepotreban.

 

No, to mu nikako nemojte dati do znanja u stilu ultimatuma već u jednom normalnom ljudskom razgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa evo ,"friška priča sa terena".... dogovor sa ovrhovoditeljem... naime ovrhovoditelj je jedan Grad i stavili su dvije ovrhe - gradska samouprava 78000kn + kamate i komunalni sustav 20000kn + kamate. Ova prva ovrha -dogovor protekao odlično, pristaju skinuti kamate, troškove suda, pa čak i više ako gradonačelnik odobri...ja presretna.

druga ovrha manja-ne pristaju ni na šta, hoće punu cijenu sve kamate i toškove, pa čak ni rate ne dolaze u obzir, ali mi nude da odmah platim glavnicu 20000no bez da to nešto stavimo na papir jer za to kao nema bas pravnog okvira? Onda sam im rekla da je duznik (nisam ja ali zelim platiti) podnio zalbu na tu ovrhu po zastari i da to cini sve malo rizičnijim, pa su me spremno obavijestili da oni bas i nemaju ovlasti za otpise, smanjenja i sli i neka ja svakako pišsem osobno gradonačelniku. Imala sam osjećaj da bas i nisu upućeni previse ili ih je frka odogovornosti (za koju su plaćeni..) što mislite? pls savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda sam im rekla da je duznik (nisam ja ali zelim platiti) podnio zalbu na tu ovrhu po zastari i da to cini sve malo rizičnijim,

 

ako sud uvaži žalbu ovršenika zbog zastare gubiš novac koji si dala.

od dužnika ga nećeš moći naplati (platila si zastarjelu tražbinu koju ovršenik nije obvezan platiti).

ovrhovoditelj ti neče vratiti uplatu . dug je plaćen (nije bitno ko je platio i što je dug u zastari). razmisli dali se isplati platit tuđi dug .

 

koliko godina nije plaćana komunalna naknada kad je toliki dug ?

 

smatram da je pametnije čekati ishod ovršnog postupka.

sud će odrediti visinu duga i tada ga možete platiti i od bivšeg vlasnika stana tražit povrat plaćenog iznosa.

nakon plaćanja po sudskoj odluci zabilježba ovrhe se briše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija