Jump to content

prekršajna kazna pu nakon 4 god. MOLIM POMOĆ!


trozubac

Preporučene objave

poštovani,

od ministarstva financija,porezne uprave xxx., dana 20.05.2015. putem pošte uručena mi je prekršajna kazna u priličnom izosu ,a za nepodnošenje poreza na dobit (završni račun) u zakonskom roku za 2010.godinu????...

Istina je da sam naknadno van roka (30.04) predao PD za 2010 6 mjeseci kasnije...

Poduzeće nema dugovanja,u fazi mirovanja je sada, te je imalo mali obrtaj novčanih sresdtsva.(jedan zaposleni).

 

S obzirom da je proteklo skoro 5 godina od toga....koje su mi pravne mogućnosti da osporim takvu situaciju???

Čudno mi je da PU može toliko retroaktivno djelovati??? MOLIM POMOĆ!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni zakon kaže u čl. 13.: Prekršajni progon zastarijeva nakon 4 godine, odnosno prekršajni progon zastarijeva nakon tri godine za prekršaje za koje je ovlašteni tužitelj obvezan izdati prekršajni nalog (zastara počinje teći danom kad je prekršaj počinjen).

 

Prekršaj se smatra počinjenim u vrijeme kad je počinitelj radio ili bio dužan raditi, bez obzira na to kad je nastupila posljedica prekršaja.

 

dakle, ako je rok za prijavu poreza na dobit istekao 30.04.2011. godine, vi ste 01.05.2011. godine bili u prekršaju. ako je prekršajni nalog podnesen do isteka 01.05.2015. godine, bojim se da zastare nema, ali zastari uvijek možete prigovarati, jer sud na nju ne pazi po službenoj dužnosti. osim ako se radi o dužnosti ovlaštenog tužitelja da podnese prekršajni nalog (je li se radilo o prekršajnom nalogu?)

 

s obzirom da kažete da se radi o velikom iznosu, uložite žalbu ili prigovor svakako, već i zato da prigovorite eventualnoj zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi zapravo vidjeti o čemu se točno radi. Inače, glede zastare, obzirom na vrijeme počinjenja te čl. 14c PZ-a (NN 39/13), treba imati na umu da vrijede zastarni rokovi iz PZ-a (NN 107/07), a koji je razlikovao relativnu i apsolutnu zastaru.

 

No, ovdje je možda upitno radi li se o rješenju PU ili doista nekom nalogu ili optužnom prijedlogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija