Jump to content

zamjena za bolovanje - hitna pomoć potrebna


lavie

Preporučene objave

Radim u srednjoj školi na zamjeni i ugovor mi je formuliran - do povratka radnika s bolovanja. Danas su me obavijestili da taj radnik za par dana prekida bolovanje i otvara godišnji odmor. Namjerava iskoristiti godišnji od prošle i od ove šk godine te da logikom stvari, meni prestaje radni odnos. Kako šk godina traje do 16.6. planiraju me zaposliti po hitnoj proceduri na 15 dana (?) nakon što mi u ponedjeljak daju otkaz. Znači, da uspijem završiti nastavu dok za to vrijeme radnik koji se vraća se zapravo ne vraća na posao već na godišnji odmor. :ideja:Naime, to je samo nastavna godina te postoje i druge obaveze nastavnika nakon 16. 6. (produžna nastava i popravci, državna matura i td) - te nekom mojom logikom stvari taj posao nitko neće obavljati jer ja dobivam otkaz, a radnik kojeg mijenjam će biti na odmoru. Naravno, nemam pravo ni na godišnji odmor iako radim u kontinuitetu 9 mjeseci. Radnik kojeg mijenjam ne planira se vratiti već nakon odmora najvjerojatnije otići ponovo na bolovanje.

Potpuno luda situacija i raskid ugovora će mi servirati u ponedjeljak. Što da radim i na što da se pozovem? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost, čula sam već da se ovo radi (nastavnice su prekidale porodiljni preko ljeta, jer je plaća veća, netko tko ih je mijenjao dobiva otkaz, a nastavnice nastavljaju porodiljni od početka nove školske godine). nisam čula da postoji rješenje, jedino što vam mogu predložiti jest da se javite na novi natječaj na početku iduće školske godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost, čula sam već da se ovo radi (nastavnice su prekidale porodiljni preko ljeta, jer je plaća veća, netko tko ih je mijenjao dobiva otkaz, a nastavnice nastavljaju porodiljni od početka nove školske godine). nisam čula da postoji rješenje, jedino što vam mogu predložiti jest da se javite na novi natječaj na početku iduće školske godine.

 

 

hvala vam! pa da, izgleda da je to uobičajena praksa i potpuno legalna. dobro, u mom slučaju ne radi o porodiljnom, ali po kojoj logici se može biti trudna pa onda dva mjeseca ne biti trudna pa onda opet biti? :pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u srednjoj školi na zamjeni i ugovor mi je formuliran - do povratka radnika s bolovanja. Danas su me obavijestili da taj radnik za par dana prekida bolovanje i otvara godišnji odmor. Namjerava iskoristiti godišnji od prošle i od ove šk godine te da logikom stvari, meni prestaje radni odnos. Kako šk godina traje do 16.6. planiraju me zaposliti po hitnoj proceduri na 15 dana (?) nakon što mi u ponedjeljak daju otkaz. Znači, da uspijem završiti nastavu dok za to vrijeme radnik koji se vraća se zapravo ne vraća na posao već na godišnji odmor. :ideja:Naime, to je samo nastavna godina te postoje i druge obaveze nastavnika nakon 16. 6. (produžna nastava i popravci, državna matura i td) - te nekom mojom logikom stvari taj posao nitko neće obavljati jer ja dobivam otkaz, a radnik kojeg mijenjam će biti na odmoru. Naravno, nemam pravo ni na godišnji odmor iako radim u kontinuitetu 9 mjeseci. Radnik kojeg mijenjam ne planira se vratiti već nakon odmora najvjerojatnije otići ponovo na bolovanje.

Potpuno luda situacija i raskid ugovora će mi servirati u ponedjeljak. Što da radim i na što da se pozovem? Hvala.

U školi gdje su vas zaposlili nepotrebno su si zakomplicirali život, a i vama, jer su trajanje ugovora na određeno vrijeme definirali "do povratka s bolovanja", a trebali su "do povratka na rad" pa bi ta formulacija pokrila i godišnji odmor. Sad će vas zaposliti na 15 dana, ali ZOOOSŠ ne poznaje ograničenje uzastopnih ugovora na 15 dana, pa vam mogu dati svaki mjesec po dva, bitno je da ravnatelj eventualnom nadzoru objasni zašto to radi umjesto da objavi natječaj. Što se tiče prava na godišnji odmor, nije istina da nemate pravo, čak štoviše, ako niste iskoristili GO za 2014. imate pravo i na njega. ZR kaže da se radniku kojem prestaje radni odnos isplaćuje naknada za neiskorišteni GO i to je jedini slučaj kad radnik može dobiti novac umjesto dana odmora. Svi koji prestaju raditi prije 1. srpnja imaju pravo na razmjerni dio GO, što bi u vašem slučaju bilo pet dvanaestina od ukupnog broja dana koji vam pripadaju po kriterijima definiranim u kolektivnom ugovoru za srednje škole (ne znam broj NN). Po istim pravilima brojite i dane za 2014., ali njega morate iskoristiti do 30.lipnja ove godine ili vam moraju platiti, ali plaća se tek po prestanku ugovora, pa ne znam kako ćete to ako budete radili do kraja lipnja (dopunska nastava i slično). Obračunska jedinica je mjesec ili polovina mjeseca, što znači ako provučete radni odnos do 16.lipnja - bingo, imate cijeli GO za 2015. i to obavezno morate dobiti, možda su vam pisali GO za 2014. tijekom zimskih praznika, ne znam, obično se tako radi. Devet mjeseci nije uopće relevantan broj za pravo na godišnji odmor, to je broj koji spominje zavod za zapošljavanje kao kriterij za isplatu naknade nezaposlenim osobama. I mala napomena: kad ugovarate rad na određeno vrijeme do nečijeg povratka na rad, tada ne dobivate otkaz, rad jednostavno prestaje ispunjenjem uvjeta uz koji je ugovoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U školi gdje su vas zaposlili nepotrebno su si zakomplicirali život, a i vama, jer su trajanje ugovora na određeno vrijeme definirali "do povratka s bolovanja", a trebali su "do povratka na rad" pa bi ta formulacija pokrila i godišnji odmor. Sad će vas zaposliti na 15 dana, ali ZOOOSŠ ne poznaje ograničenje uzastopnih ugovora na 15 dana, pa vam mogu dati svaki mjesec po dva, bitno je da ravnatelj eventualnom nadzoru objasni zašto to radi umjesto da objavi natječaj.

 

Zašto bi ravnatelj ovo činio ako može nakon dva mjeseca ponovno objaviti natječaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mogućih razloga: ne zna hoće li mu trebati radnik na dulji period od dva tjedna; ne želi sudjelovanje ŠO u odluci, jer na 15 dana ravnatelj zapošljava sam - mnogo je mogućih razloga. Osim toga, na natječaj se mogu javiti povlaštene skupine koje imaju prednost, a na 15 dana ravnatelj bira sam...Mnogo je i premnogo razloga, buniti se može samo tajnik koji svaka dva tjedna piše novi ugovor o radu, ali to je najčešće nebitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mogućih razloga: ne zna hoće li mu trebati radnik na dulji period od dva tjedna; ne želi sudjelovanje ŠO u odluci, jer na 15 dana ravnatelj zapošljava sam - mnogo je mogućih razloga. Osim toga, na natječaj se mogu javiti povlaštene skupine koje imaju prednost, a na 15 dana ravnatelj bira sam...Mnogo je i premnogo razloga, buniti se može samo tajnik koji svaka dva tjedna piše novi ugovor o radu, ali to je najčešće nebitno.

 

hvala na odgovoru! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija