Jump to content

Ovrha-vjerodostojna isprava


anonimno

Preporučene objave

Jedna odvjetnica mi reče da na osnovu izvoda iz poslovnih knjiga fizičke osobe ne mogu odmah bacati na ovrhu. Morao bih ih predhodno tužiti. Pravne osobe bi po njenim riječima mogao... U ovrš. zakonu nisam bas vidio diobu pravnih i fiz. osoba. Ima li na forumu praktičara i stručnijih osoba koji bi mi mogli odgovoriti. Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovjereni Izvod iz poslovnih knjiga, je dokument koji ne izdaje dužnik, već vjerovnik.

 

RAdi se o kontu kupca (valjda je on vaš kupac-kojeg vi vodite u svojim poslovnim knjigama društva) i na tom se kontu evidentiraju sva dugovanja i plaćanja.

 

E sad se iz tog konta napravi Izvod.. (poseban dokument) koji se ovjeri (pečatom i potpisom odgovorne osobe društva - vašeg društva) i to je vjerodostojna isprava i ide se na ovrhu na njegov račun.

 

to je to

 

Bio pro :-D

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je. Naravno, u ovom slučaju moja tvrtka je vjerovnik / ovhovoditelj kojoj je fizička osoba koja ne voli plaćati račune ostala dužna. Izlist konta kupca mogu ovjeriti ja sa zigom svoje firme ili moj eksterni knjigoservis koji vodi moje kupce/dužnike. I mislio sam da je to dovoljno za pokretanje ovrš. postupka. Hvala FF-u!!! A što ću sad s onom odvjetnicom koja kaže da je to nemoguće i radi razlike između pravnih i fizičkih osoba? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvod neka ovjeri direktor društva, jer sudovi znaju nekada filozofirati ako ga ovjeri djelatnica u računovodstvu ili šef računovodstva, pa traže da se to ponovi, pa da ti preskoćiš taj dio ti fino potpiši i poštambiljaj,

 

A kaj bus sa onom odvjetnicom ?? a čuj.. ak je dobra.. jel.. pozovi je na raport i sve joj oprosti .. jel.. !! :-P

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej freeflyeru...

Ženska nije baš neka krasotica, tak da ništa od toga... Najvjerojatnije ću zaboraviti da sam ikad sjedio s njom... Druga stvar - reci mi ovaj najnoviji ovršni zakon što se priprema (vjesnik 9.12.04.) kad bi on mogao biti usvojen da se malo lakše izrešetaju ovi silni ovršenici koji kruže po forumu?

Unaprijed ti zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O novom sam samo čuo, nisam vidio nacrt Zakona, no ..

 

Pošto svi ti na vlasti pričaju bome od donošenja prvog Ovršnog zakona da će se njime stati u zaštitu vjerovnika, no sve promjene koliko ih god bilo nikaj se nije promjenilo, i dalje obični prigovro na rj. o ovrsi.. sve stavlja .. jel.. u ladicu..

 

Kažem nisam vidio prijedlog novog zakona pa nemogu komentirat. Možda tu netko od moderatora ima neke informacije o tome !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Sara! Evo nekoliko mojih konkretnih pitanja sto se tice ovrhe....

Prijedlog ovrhe? Što se u njemu točno predlaže? pokretnina, novčana tražbina, nekretnina? ? Da li sud salje saznavanje u svih 30 banaka u ZG ako stavim prijedlog na novčane prihode? Da li sud traži podatke o zaposlenju ovršenika preko HZZO? Kako i kako brzo? Kako sud saznaje podatke o pokretninama i kako brzo?

Evo! Nadam se da te nisam tj. neću preforsirati...

Unaprijed zahvaljujem tebi i ostalima koji šalju odgovore,

Igor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija