Jump to content

Sporazumni razvod - glavna rasprava


annette

Preporučene objave

Pozdrav,

nisam pronašla niti jednu temu vezanu za trajanje parnice u slučaju sporazumnog razvoda braka.

 

Naime, prije 5 mjeseci smo predali zahtjev, nakon 2 mjeseca bili smo pozvani na glavnu raspravu, i tjedan dana prije stigao nam je dopis da se rasprava odgađa zbog bolesti sutkinje.

 

Od tada nikakvog traga niti glasa o novom terminu rasprave.

 

 

S obzirom da su meni sve životne prilike na čekanju zbog bolesti sutkinje, zanima me može li se tražiti požurka ili na bilo koji drugi način utjecati na dobivanje termina glavne rasprave?

 

Koliko dugo nakon glavne rasprave čekamo na pravomoćnu presudu?

 

Može li se prije dobivanja pravomoćne presude tražiti povratak na djevojačko prezime?

 

Hvala unaprijed na pomoći i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se ažurnosti u zakazivanju rasprave tiče, ona vam zavisi od više faktora, među inim i ovome kojem ste svjedočili, tako da je trajanje nemoguće precizirati. Požurnica neće škoditi, ali nemojte ni imati nekih prevelikih očekivanja po njoj.

 

Obzirom se radi o sporazumnom razvodu, ako neće biti nikakvih sporova (niti obveze mirenja), sve bi trebalo biti riješeno na jednom ročištu.

 

Glede prezimena, vidite čl. 5. Zakona o osobnom imenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na brzom odgovoru.

 

Potpitanje: znači li to da ukoliko je sutkinja kojoj je predmet dodijeljen duže odsutna (npr teže bolesna pa je nema par mjeseci), postoji mogućnost da čitavo ovo vrijeme rasprava čeka njen povratak?

 

Zbilja imamo valjane razloge zašto nam je bitna presuda, treba li njih navoditi u požurnici?

 

Hvala još jednom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpitanje: znači li to da ukoliko je sutkinja kojoj je predmet dodijeljen duže odsutna (npr teže bolesna pa je nema par mjeseci), postoji mogućnost da čitavo ovo vrijeme rasprava čeka njen povratak?

 

Moguće je, ali ima tu i drugih faktora - o opterećenosti suda, poglavito sutkinje, njenoj ažurnosti itd.

 

Zbilja imamo valjane razloge zašto nam je bitna presuda, treba li njih navoditi u požurnici?

 

Nije potrebno, ali možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam sad koliko ovo pravno drzi vodu ali ne vidim razloga da vi i vas uskoro bivsi suprug ne odete osobno ( uz najavu ) kod doticne sutkinje, objasnite situaciju te ju pitate da li moze dovrsiti razvod bez vas kada bude rociste tj da umjesto vas na rocistu bude vas odvjetnik kojeg cete opunomociti buduci cete vi boraviti u inozemstvu. Pitajte ju da li postoji mogucnost da prisustvujete rocistu putem video veze ( skype ) ukoliko ce bas zahtjevati vase prisustvo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dragi savjetodavci.. još uvijek nisam uspjela ništa riješiti pa vam se ponovno obraćam.

 

Kolegica koja je zahtjev predala prije 2 tjedna, ima glavnu raspravu početkom 7.mjeseca, već je dobila poziv.

 

Ja još ništa..

 

S obzirom da je očito problem u "mojoj" sutkinji, što mislite da li bi rješenje bilo da ja ponovno predam zahtjev, ispočetka?

 

Ovo zaista nema smisla.

Hvala na mišljenju unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi savjetodavci.. još uvijek nisam uspjela ništa riješiti pa vam se ponovno obraćam.

 

Kolegica koja je zahtjev predala prije 2 tjedna, ima glavnu raspravu početkom 7.mjeseca, već je dobila poziv.

 

Ja još ništa..

 

S obzirom da je očito problem u "mojoj" sutkinji, što mislite da li bi rješenje bilo da ja ponovno predam zahtjev, ispočetka?

 

Ovo zaista nema smisla.

Hvala na mišljenju unaprijed.

 

Nemojte ponovno predavati zahtjev, jer se ne može dva puta suditi o istome. Radije na broj spisa pod kojim je zaprimljen vaš zahtjev dostavite sudu požurnicu. Postoji mogućnost da je sutkinja na dugotrajnom bolovanju, u kojem slučaju nitko osim nje ne rješava njezine spise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

S obzirom da je očito problem u "mojoj" sutkinji, što mislite da li bi rješenje bilo da ja ponovno predam zahtjev, ispočetka?

 

Ovo zaista nema smisla.

Hvala na mišljenju unaprijed.

 

pokušaj sa zahtjevom za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku prema predsjedniku suda kod kog se vodi postupak.

nemožeš puno izgubiti osim malo vremena i popira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nezgodna situacija.. Poznato mi je da se sudski sporovi provode kroz period od nekoliko godina, i da suci imaju neriješene parnice od par godina starosti. U svakom slučaju mislim da je najbolje otići osobno kod sutkinje i objasniti všu situaciju, pa se možda uspije dogovorit nešto u vašu korist i brže rješavanje problema..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija