Jump to content

Najmodavac ne da iz stana


Ksemir

Preporučene objave

Postovanje,

Uskoro ce biti godina dana kako smo vezani sa najmodavcem ugovorom na neodredjeno sa otkaznim rokom od 3 mjeseca. Ugovor je ovjeren kod javnog biljeznika.Nasli smo povoljniji stan cijenom i kvalitetom,ali bi se morali useliti sto prije da nam taj stan ne bi otisao drugome. Obavijestili smo usmenim putem najmodavca o nasoj zelji o iseljenju iz stana u roku od mjesec dana pri cemu se je on s tim slozio. Ipak, na nase veliko razocaranje jer smo bili redovni sa placanjem najamnine i rezija i nadasve korektni prema stanodavcu u dosta slucajeva, iduci dan nas je nazvao i zaprijetio je tuzbom ako ne ispostujemo otkazni rok i da se nesmijemo iseliti iz stana jer je ipak on tu na kraju na gubitku i da mozemo ici ako mu nadjemo nove stanare, sto iskreno receno bude tesko. Stan je bio ne namjesten i dio smo namjestili mi, dio najmodavac i nismo ostavljali nikakav polog.Kakve su nam najgore posljedice ako se oglušimo na njegove prijetnje i odselimo u drugi stan prije otkaznog roka i da li se takvo ponasanje stanodavca moze smatrati ugrozavanjem nase slobode posto nas hoce prisliti da ostanemo usprkos nasoj zelji da odemo?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se odselite ranije, postoji mogućnost da će vas najmodavac utužiti (ili zaprijetiti tužbom) za najamnine za vrijeme trajanja otkaznog roka. savjetujem da svakako najmodavca obavijestite o otkazu u formi koja je propisana ugovorom o najmu, tako da se barem ne može pozivati na to da niti ne zna da mu otkazujete ugovor, i da vam otkazni rok što prije počne teći.

 

možete li se unatoč tome izvući od plaćanja najamnine za vrijeme trajanja otkaznog roka, ovisi o tome što vam piše u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super, znaci lagano smo u banani ako dodje do tuzbe....bas smo mi ljudi ponekad velika lakoma go.na...:/, na greskama se uci, sta je tu je...drugi put cemo pametnije ugovor radit.... tko zna mozda razgovorom uspijemo nesto sredit...:)

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super, znaci lagano smo u banani ako dodje do tuzbe....bas smo mi ljudi ponekad velika lakoma govna...:/, na greskama se uci, sta je tu je...drugi put cemo pametnije ugovor radit.... tko zna mozda razgovorom uspijemo nesto sredit...:)

 

Mislim da ste nešto krivo shvatili.

Nitko vas ne može prisiliti da stanujete u tom stanu. Možete preseliti u drugi stan, i najmodavcu b bilo pametnije da vas u tome ne spriječava. Vaša je obaveza prema njemu da prema ugovoru ispoštujete otkazni rok od tri mjeseca u smislu da platite najamninu i fiksne režije za stan. Ako se drugačije ne dogovorite, i ako on u međuvremenu ne nađe drugog najmoprimca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve ok, dobro smo mi sve shvatili. Vise smo to napisali iz razocaranja, jer smo mladi i prvi

iznajmimo stan i odmah naletimo na negativno iskustvo i jos k tome na dvolicnu babu kojoj je prijetnja advokatom uobicajenija konverzacija u vokabularu nego normalan ljudski dijalog i dogovor.

Hvala na pomoci, probat cemo stvar rijesit na obostrano zadovoljstvo razgovorom jer financijski tesko to budemo mogli realizirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija