Jump to content

povećanje alimentacije-poslodavac odbija a ima sudska presuda


renni

Preporučene objave

Pravomoćnom presudom Općinskog suda u dužan sam za uzdržavanje mldb. kćeri plaćati mjesečno iznos od svoje plaće na tekući račun majke djeteta, pod prijetnjom ovrhe.

Naime, i do sada plaća​m za uzdržavanje djeteta, i prema ​prvoj ​Presudi moj poslodavac temeljem administrativne zabrane 20% moje mjesečne plaće dostavlja na račun majke djeteta.

​Ovom novom Presudom nastavljam izdržavanje djeteta, samo se iznos prom​i​jenio​, iznos je povećan, odnosno sada se radi o fiksnom iznosu od 2500,00 kn, i sa time sam suglasan.

​​Moja plaća je moj jedini izvor prihoda, te sam svom poslodavcu dostavio ovu novu presudu​ ​da umjesto dosadašnjeg iznosa​ mjesečno obračunava i dostavlja na tekući račun majke ovaj novi iznos.

​​P​oslodavac​ ​​me ​odbija​ (djelatnica Računovodstva ​odnosno djelatnic​a iz Pravne službe poduzeća)​​, presudu mi vraćaju poštom da riješim kod javnog bilježnika. da moram solemnizirat!?. javni bilježnik se čudi što ja to hoću. Da kako me to šalju. Stoga sam temeljem Presude kod javnog bilježnika ovjerio izjavu o isplati navedenog iznosa od plaće na tekući račun majke.

Poslodavac međutim i dalje odbija ​postupiti po presudi „jer da su se zakoni promijenili, da oni za to nisu plaćeni“ i šalju me da to riješim u FINI.

​Obratio sam se sa ​navedenim dokumentima ​u Poslovnicu Fine​, a djelatnica Fine me šalje poslodavcu.

To slanje od jednog do drugog traje već dva mjeseca. Poslodavac (pravnica) je prvo rekla da donesem presudu. Kad sam je donio ne valja to. Isto tako i u FINI, neka odem na sud po presudu, a onda kad sam donio ne valja. Radi se samo o pvećanju iznosa alimentacije.

Inače kao sudužniku obrtniku koji ne plaća (a imao bi od čega ali neće) skidaju mi trećinu plaće. Rdai se još o 25000 eura duga. Ako to ne plati zakopao me doživotno.

Radije bih da mi novci idu djetetu, ionako sam davao i direktno s plaće i na ruke. Ovako bih što više direktno sa plaće da ne ide na tuđi kredit. Ali moj poslodavac kao da štiti banku. A trebala bi alimentacija imati prednost.

Kako natjerati poslodavca da postupi prema presudi (i mojoj izjavi kod bilježnika).

unaprijed hvala.

Pisao sam i ministarstvu za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

​​P​oslodavac​ ​​me ​odbija​ (djelatnica Računovodstva ​odnosno djelatnic​a iz Pravne službe poduzeća)​​, presudu mi vraćaju poštom da riješim kod javnog bilježnika. da moram solemnizirat!?.

 

jaka pravnica. gdje je kupila diplomu ? dali je uopće ima ? traži da se presuda solemnizira.

 

da traži dapresudu ovjere žigom pravomoćnosti i ovršnosti bilo bi ispravno.

 

od kad je presuda za alimentaciju ?

problem je u tome što od 2012. ovrha se vrši izravnom naplatom po računima preko fine.

 

probaj se dogovoriti sa bivšom da općinskom sudu podnese prijedlog za ovrhu na plaću .

ne platiš joj par alimentacija (plati na ruke i traži da ti potpiše potvrdu da nebi kasnije imao problema)

kad sud donese rješenje o ovrsi na plaću poslodavac je dužan vršiti isplatu ili on plaća.

ako uspije dobro tebi(nećeš plaćati za obrtnika. alimentacija ima prednost).

banka će biti na čekanju dok se isplaćuje alimentacija.

ili će nači drugu žrtvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ova nova presuda je od 7. svibnja ove godine

 

Ažurirano

 

jaka pravnica. gdje je kupila diplomu ? dali je uopće ima ? traži da se presuda solemnizira.

 

da traži dapresudu ovjere žigom pravomoćnosti i ovršnosti bilo bi ispravno.

 

od kad je presuda za alimentaciju ?

problem je u tome što od 2012. ovrha se vrši izravnom naplatom po računima preko fine.

 

probaj se dogovoriti sa bivšom da općinskom sudu podnese prijedlog za ovrhu na plaću .

ne platiš joj par alimentacija (plati na ruke i traži da ti potpiše potvrdu da nebi kasnije imao problema)

kad sud donese rješenje o ovrsi na plaću poslodavac je dužan vršiti isplatu ili on plaća.

ako uspije dobro tebi(nećeš plaćati za obrtnika. alimentacija ima prednost).

banka će biti na čekanju dok se isplaćuje alimentacija.

ili će nači drugu žrtvu.

 

ova nova presuda je od 7. svibnja 2015

 

Ažurirano

 

Poslodavac je ovdje u ozbiljnom prekršaju jer odbija postupiti po pravomoćnom sudskom rješenju.

 

poslodavac kaže da to nije njegov posao, da nije za to plaćen da je to posao Fine. a kome se obratiti? je li sudu, nekom ministarstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac je ovdje u ozbiljnom prekršaju jer odbija postupiti po pravomoćnom sudskom rješenju.

 

firma nije dužna postupiti po presudi. administrativnu zabranu mogu aktivirati po želji zaposlenika ali očito več imaju ovrhu na plaću zbog tuđeg duga (sudužništva)

tek kad dobije rješenje o ovrsi na plaću mora postupiti po tom rješenju. alimentacija ima prednost u odnosu na ostala plaćanja.

majka djeteta može podnijeti i zahtjev za izravnu naplatu u finu(ako obveznik ne plaća alimentaciju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija