Jump to content

Ovrha na jako stari dug - različite zatezne kamate/zakoni?


ŠbbKbb

Preporučene objave

Molio bih nekog ako mi zna objasnit kako da izračunam zateznu kamatu na ovaj dug iz attachmenta pošto je iz 1999. godine a koliko sam našao po netu zakon o zateznim kamatama se mijenjao a tu se spominje još i HNB s nekih 5% polugodišnje pa mi nije jasno kako da izračunam.

 

Već su mi skinuli cijelu plaću i napravili mi nedozvoljeni minus sa nekom naknadom i neki dan cijeli regres uzeli tako da je već 4500kn otišlo :-)

 

Unaprijed Hvala

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad si dobio rješenje o ovrsi?

ovršna isprava je od 2002.godine. debelo u zastari. prijedlog za ovrhu je podnešen 2015. godine.

zastara po odluci suda je 10 godina.

 

osim toga nenadležan javni bilježnik je podnio prijedlog za ovrhu (predpostavljam da tvoje mjesto prebivališta nije zagreb ili zagrebačka županija).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad si dobio rješenje o ovrsi?

ovršna isprava je od 2002.godine. debelo u zastari. prijedlog za ovrhu je podnešen 2015. godine.

zastara po odluci suda je 10 godina.

 

osim toga nenadležan javni bilježnik je podnio prijedlog za ovrhu (predpostavljam da tvoje mjesto prebivališta nije zagreb ili zagrebačka županija).

 

 

Dobio sam sad prije par dana od suda u Crikvenici Rješenje o ovrsi. Iz Rijeke sam inače. Mogu kasnije skenirat i to Riješenje al sad moram žurit na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam sad prije par dana od suda u Crikvenici Rješenje o ovrsi. Iz Rijeke sam inače. Mogu kasnije skenirat i to Riješenje al sad moram žurit na posao.

 

mogao si navesti datum primitka rješenja za ovrhu.

 

ako nije prošao rok od 8 dana od primitka rješenja pošalji žalbu sudu koji je donio rješenje.

osporavaj potraživanje zbog zastare. na zastaru sud ne pazi po službenoj dužnosti. moraš se pozvati na zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogao si navesti datum primitka rješenja za ovrhu.

 

ako nije prošao rok od 8 dana od primitka rješenja pošalji žalbu sudu koji je donio rješenje.

osporavaj potraživanje zbog zastare. na zastaru sud ne pazi po službenoj dužnosti. moraš se pozvati na zastaru.

 

Ma prošla baba s kolačima :-) Već su mi skinuli 1 cijelu plaću, regres od 1000kn i zbog neke naknade za Ovrhu su mi napravili nedozvoljeni minus od 15kn. Prošlo je već 2 tjedna,radio sam noćnu pa nisam stigo ni pročitat na miru šta je pisalo i prođe tjedan.

 

Sad moram trčat napravit zastićeni račun jer će mi i drugu plaju skinut a onda nemam više ni za benzu do posla :-)

 

Interesira me samo koliko sam dužan tj. kako izračunat da vidim dali i tu muljaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija