Jump to content

Odlazak u inozemstvo


tinaa017

Preporučene objave

Poštovani,

ukratko,imam dvoje mld djece iz prvog braka kojima sam ja skrbnik (za koje otac nikada ni ne pita skoro 9 godina a alimentaciju sam tek prije 2 godine sudskim putem uspjela dobiti,6 godina nisam ni kune dobila) ; i sada sam udana za drugog muza i s njim imam jedno dijete.Moj drugi muž je dobio posao u Kanadi,ovdje radi već god dana,sada smo mu mi došli u posjetu,pa ako bi se djeci svidjelo bi i ostali,međutim moj prvi suprug je doznao da sam otišla i prijavio me -za otmicu i neovlašteno odvođenje djece iz RH bez znanja drugog roditelja-.Ja sam pokušala stupiti s njim u kontakt al kao i obično on se ne želi javiti,djecu po presudi nikada nije došao uzeti,a ovo sada radi samo da mi zagorča život,što i uspjeva.

Jel se mogu ja kako obraniti? Postoji li kakvo moguće riješenje da ga riješim iz Kanade ili moram nazad u Hrvatsku i to riješiti sudskim putem?

Unaprijed Vam zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam je najbolje da se cim prije vratite u Hrvatsku i objasnite vlastima da ste isli samo u kratkorocni posjet. Ovo da se otac nije htio javiti pa ga zato niste obavijestili ce vam tesko proci jer ste mu mogli javiti sms porukom, mailom ili preko CZSS-a. Ako ostanete u Kanadi moze vam se desiti da kroz godinu, dvije sudski izgubite djecu i da ona budu vracena ocu u Hrvatsku i povjerena njemu na skrb. Vratite se hitno u HR i pokrenite sudski postupak za iseljenje sa djecom.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

(za koje otac nikada ni ne pita skoro 9 godina a alimentaciju sam tek prije 2 godine sudskim putem uspjela dobiti,6 godina nisam ni kune dobila) ;

 

moj prvi suprug je doznao da sam otišla i prijavio me -za otmicu i neovlašteno odvođenje djece iz RH bez znanja drugog roditelja-

 

 

Jel se mogu ja kako obraniti? Postoji li kakvo moguće riješenje da ga riješim iz Kanade ili moram nazad u Hrvatsku i to riješiti sudskim putem?

Unaprijed Vam zahvaljujem.

 

sva je prilika da njemu nije dobro sjelo sto ste ga ganjali za alimentaciju

 

a s obzirom da ce vam nepovratno propasti prilika da vam djeca stasaju u Kanadi trebali biste odvagnuti sto vam vise vrijedi, novi start i normalan obiteljski ziovot ili novac od alimetacije

 

ako ocjenite da vam je bolje ovo drugo onda mozete trgovati i sva je prilika da ce vas pustiti odmah te odustati od progona ukoliko ga amnestirate za alimentaciju.

 

ako se zainati moze vam napraviti velike teskoce i toliko otegnuti postupke da je pitanje da li ce prilika vise postojati i hocete li moci nadoknaditi izgubljeno vrijeme

 

imate dobre adute za trampu, pazite da se ne zainati

 

sretno, i pazite se grtal'ce za snjeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija