Jump to content

Nasljeđivanje iza rođaka iz inozemstva


rikifranci

Preporučene objave

Poštovani,

interesira me da li postoji pravo nasljeđivanja iza pok. bratića - rođaka moga oca koji je živio u Italiji i bio talijanski državljanin.

Kada je umro nije imao nasljednika (živućih roditelja, djedova, baka, djece, braće, sestara).

Moj otac je umro prije tog rođaka, a nasljednici moga oca smo mi njegove tri kćerke, da li imamo kakva prava oko nasljeđivanja.

Saznanja imamo da je ostavinska rasprava provedena, pa nas interesira kako doći do dokumenta - Rješenja o nasljeđivanju, Rješenja o provedbi ostavinskog postupka.

Molim za odgovor.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možda bi najbolje bilo da se raspitate u Ministarstvu vanjskih poslova. Oni imaju pravnu službu koja bi mogla pobliže znati.

 

Radi li se o imovini u RH ili o imovini u italiji?

 

Italija ima regulirano da se pokretna imovina i nekretnine u Italiji nasljeđuju po talijanskom nasljednom pravu, a nekretnine u drugoj državi po nasljednom pravu te države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Možda bi najbolje bilo da se raspitate u Ministarstvu vanjskih poslova. Oni imaju pravnu službu koja bi mogla pobliže znati.

 

Radi li se o imovini u RH ili o imovini u italiji?

 

Italija ima regulirano da se pokretna imovina i nekretnine u Italiji nasljeđuju po talijanskom nasljednom pravu, a nekretnine u drugoj državi po nasljednom pravu te države.

Radi se o imovini u Italiji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija