Jump to content

zastupanje pred sudom


ivana74

Preporučene objave

poštovani, molim najljepše za odgovor. Uložila sam prigovor na rješenje o ovrsi i uskoro je prvo ročište na sudu. Iznos je oko 1000 kn. Imam prijateljicu pravnicu koje je nedavno diplomirala, pa me zanima od vas koji imate više iskustva može li me ona zastupati pred sudom za ovaj predmet ovrhe? Ako može, treba li sudu naglastiti da je pravnica i podnijeti preslike diplome uz punomoć ili kakva je već procedura?

 

Još jednom ljubazno molim i hvala svima unaprijed.

 

Lijep pozdrav,

 

Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam prijateljicu pravnicu koje je nedavno diplomirala, pa me zanima od vas koji imate više iskustva može li me ona zastupati pred sudom za ovaj predmet ovrhe

 

Ivana

nemože. niste srodnici po krvi u prvoj liniji (sestra). neradite zajedno. nema pravosudni ispit i odvjetničku praksu.

 

može ti dati savjet ali mora paziti da se to ne protumači kao nadrpisarstvo.

može biti nazočna raspravi kao savjetnik (ako dozvoli sudac).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tehnički, može nazočiti raspravi kao javnost (ako javnost neće biti isključena, a neće).

 

Glede nadripisarstva, ono predstavlja kazneno djelo isključivo ukoliko se pruža naplatno, ne i besplatno. Tu bezvezariju su srećom ukinuli, unatoč dramatičnom protivljenju HOK-a o "otimanju kruha iz ustiju".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija