Jump to content

Pretplata po kreditu


ihorvat

Preporučene objave

Već nekoliko godina otplaćujem kredit u kreditnoj uniji GAMA, dok sam bila bez posla imala sam problema s otplatom (opomene, prijetnje ovrhom), ali zadnje 3 godine kako radim redovito plaćam kredit, obustavom s plaće.

U međuvremenu je GAMA morala smanjiti kamatu i ratu prema zakonu, a meni je poslodavac nastavio ustezati od plaće staru (višu) ratu. Potpisala sam u GAMA da se slažem da tako ostane, odnosno da ne traže poslodavca obustavu po smanjenoj rati.

Prikupilo mi se pretplate po kreditu, ali mi GAMA pretplatu ne žele isplatiti jer kažu da se radi o rizičnom kreditu i da ne moraju isplatiti.

Imaju li pravo neisplatiti mi pretplatu, ili se ipak mogu nekako pozvati na zakon i pokušati doći do isplate pretplate?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste potpisali u kreditnoj uniji da se slažete sa postojećim uvjetima onda to ne možete tek tako mijenjati.

 

A uzevši u obzir da je kredit "rizičan", pogotovo će vas gledati pod povećalom i teško da će vam isplatiti preplaćeni iznos (ako se radi o nekom manjem iznosu-ovisno o srazmjeru preplaćene svote i visine kredita tj rate kredita).

 

Uostalom, preplaćeni iznos kredita ćete dobiti nakon otplate kredita ili se možete pokušati dogovoriti sa kreditnom unijom da vam za taj preplaćeni iznos ranije zatvore kredit bez naknade.

 

Kreditna unija se želi osigurati jer se na vama već jednom opekla.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija