Jump to content

Darovanje nekretnine -


Zvijerko

Preporučene objave

Dobio sam od roditelja na dar nekretninu koju sam gruntovno prenio. Nekretninu već godinama koristim samo 2-3 tjedna godišnje ali je održavam, platio sam novi krov, fasadu itd. i uredno podmirujem sve režije. Roditelji borave u njoj koliko i kada žele, bez ikakvih troškova. U isto vrijeme živim u nekretnini roditelja i tamo im također podmirujem sve režije. Nakon godinu dana od darovanja inzistiraju na pravu doživotnog uživanja odnosno prijete poništenjem darovnog ugovora. Ja sam zaista obećao da ću im dati pravo doživotnog uživanja ali sam se predomislio zbog njihovog čudnog ponašanja i zbog toga što sam stavio hipoteku na tu nekretninu.

Može li se poništiti darovni ugovor ako podmirujem sve obveze i korektno se ponašam prema roditeljima?

Mogu li oni na osnovu mog usmenog obećanja tražiti povrat nekretnine?

Kakava su moja prava ako im dam pravo doživotnog uživanja?

Mogu li nekako uvjetovati njihovo pravo uživanja npr. ako želim prodati nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li oni na osnovu mog usmenog obećanja tražiti povrat nekretnine?

Kakava su moja prava ako im dam pravo doživotnog uživanja?

Mogu li nekako uvjetovati njihovo pravo uživanja npr. ako želim prodati nekretninu?

 

darovanje je izvršeno i upis vlasništva. koliko je prošlo od darovanja u upisa vlasništva ?

sad nemogu tražiti promenu ugovora niti povrat dara.

pravo doživotnog uživanja možešim dati ako želiš ali i ne moraš. nema ucijena. nekretnine je tvoja. u darovnom ugovoru trebali su uvjetovati darovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija