Jump to content

Razotkrivena prevara sutkinje


Pessimum

Preporučene objave

opisujem moj slučaj.. U kratko... Tri tjedna prije smrti pokojna mi kaže da je sve regulirano i da mi ostavlja svuda trećinu... Legati... Posto živim van hr a imao i prebivalište i u zg ocekivao sam poziv na ostavinsku koji nisam dobio... I sad počinje "igra" mene se nagovara da se javim sutkinji i pitam ju zašto me izostavila.. Tu sam znao već da je to zamka.. Tj da će odgovor sutkinje biti da me nije zvala jer me se ne spominje u oporuci... Prosle godine i ja znam da će biti teško provaliti igru i dodjem na ideju igrati isto tako prljavo i preko veze uspijem dobiti preslike svih papira u vezi rasprave i testamenta direktno iz suda.. U testamenta me se spominje na nekoliko mjesta sa legatima..nakon što je moj odvjetnik prezentirao kopiju testamenta sutkinji sa upitom zašto me se nije zvalo ista kao popravlja grešku i donosi rijesenje na koje se druga strana odmah žali i spominje usmenu oporuku tri dana prije smrti.. Dakle... Prihvatili su se nasljedstva pismenom oporukom i tome je prošlo već deset god.. I sada kad se ja javim spominju usmenu i sutkinja im istu prizna i ode u mirovinu.. Moja žalba na to se odbija.. U toku te moje istrage u tim papirima koje sam dobio sa suda je i slučaj iz iste familije deset godina ranije i to skupa u spisima sa mojim slučajem.. Tu se javlja familija sudu i traži svoja prava... Na to im se šalje falsificirana oporuka kojem sam ja kao klinac bio prisutan kad je pisan i na to se ta familija povlači... Sud nakon toga završava raspravu rješenjem d oporuke nema i da sva ostavina ide u korist supruge.. Tu lažnu oporuku potpisuju isti lažni svjedoci koji su i svjedoci usmene u mom slučaju.. Sve to je trajalo od kad sam ja saznao za prevaru 2004 do 2010 a od 2010cekam na parnicu.. Kome prijaviti takve prevare i manipulacije na sudu? Sve dokaze imam pismeno.. Hvala

uređeno: od Pessimum
Greške
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da mi vas je teško "poloviti", ali inače sumnja u kazneno djelo prijavljuje se nadležnom DORH-u. Međutim, tu postoji mogućnost da je za neka od djela koje spominjete nastupila zastara kaznenog progona.

Razumijem da je tesko poloviti... I meni je bilo... Da malo pojasnim... Pokojna koja ostavlja legte mi nije rod.... Nisu me usvojili al sam živio kod njih kao njihovo dijete.. Samim time nemam zakonsko pravo na nasljedstvo... Nije me se zvalo na raspravu unatoč tim legatima.... Pošto sam ja odmah skuzio da je neka mucka dodjem deset godina kasnije preko 'veze do tog testamenta i rješenja rasprave... Na to angaziram odvjetnika koji isti prezentira sudkinji... Ona na to kaže da je došlo do greške i da su zaboravili to upisat i napravi novo rijesenje.. Na to rijesenje se protivna strana žali i sad spominje usmenu oporuku sa svjedocima da ja ne dobijem ništa... Znaci deset godina ranije su priznali i naslijedili putem pismene a sad kad se ja javim i pitam zašto sam izostavljen pismena više ne vrijedi i proglašuje se usmena..i šalje mene da ostvarim prava u parnici..... A u drugoj priči vam samo opisujem kako je izrađena familija koja se javila sudu jer su kao rod pokojnika očekivali prava na nasljedstvo... Njima se šalje falsificirana oporuka da supruga sve naslijeduje... Oni se na to povlače sa potraživanjima i ne dolaze na raspravu... Rijesenje i zapis sa rasprave kaže : oporuke nema... I dotična naslijeđuje ne putem te oporuke već kao supruga.. Unatoč tome i ta oporuka je nađena u sudskom arhivu". Sejfu" taj dokaz mi je došao slučajno u ruke... To nisam trazio ali se sjecam tog lažnog testamenta jer sam u to vrijeme još živio u toj kući kad je pisan... A najbolje je da su ga potpisali isti svjedoci koji su svjedoci usmene oporuke u mom slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objašnjenjo mi ovo sa usmenom porukom i 30dana.. To sam krivo shvatio... Moje zaključno pitanje iz mog primjera je... Koliko vrijedi pismena oporuka... Prihvaćena od nasljednika... Suda... Kad nakon 10godina može netko "naknadno nači" usmenu oporuku i sud ju prizna.. U ovom slučaju ista osoba koja je nasljednik pismene... Po tome mogo bi svatko sa dva svjedoka doc i potuc bilo koju oporuku.. Čak i nakon deset godina.. Po meni je to apsurd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija