Jump to content

pomoc oko zahtjeva


mirela3

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Nadam se da ce mi netko moci objasniti sto moram napraviti.. Vec sam ranije pisala o nekim problemima koje imam sa ocem djeteta, no nista se nije promijenilo , samo je krenulo biti gore... Nakon njegovih poruka sa vrijedjanjem.. pozivima do 3 ujutro... krenuli su opet pozivi, poruke do 23 sata , te kako dijete mora spavati nisam se htjela javljati na telefon te sam iskljucila zvuk... razgovori nisu bili vezani za bebu vec samo vrijedjanje mene... On je nakon toga dosao do nas.. tj.popeo nam se na balkon... i dalje slao poruke.. te lupkao po roletama... ja sam nazvala sestru koja zivi 5 min od nas da dodje... Nisam zvala policiju jer mi je bilo samo vazno da starije dijete od 6 god sto manje prestraseno bude... Moja sestra se sa njim razgovarala jedno 2 min jer nije imalo smisla... Uzele smo djecu i otisle kod nje dok je on ostao tamo .. ne znam koliko... to je trajalo od 23.30 - cca 01 h ... jos me zvao i oko pola 3 ... pa je dosao ponovo ujutro do moje mame.. ja sam izasla van kako dijete nebi slusalo svasta...

E sada , ja nisam branila nista , nisam trazila alimentaciju... ali nakon svega zelim da se to uredi nekako jer ovako nema smisla... Starije dijete iako nije njegovo je prestraseno .. njegovo je staro 8 mj pa on misli ako ne razumije nikome nista...

Uglavnom trebam pomoc oko sastavljanja zahtjeva da se dijete dodijeli mami na zivot...

Da li mi neko moze pomoci oko toga ? I sto uopce napraviti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otidjite u nadlezni CZSS cim prije i tamo ce vam sve objasniti vezano za uzdrzavanje i vidjanja i sudski postupak kojim ce to biti uredjeno. Ako vas stalno uznemiruje i prijeti se pozivima i porukama ( koje ste nadam se sacuvali ) te vas i djecu plasi iznenadnim nocnim posjetama u vasem domu obratite se policiji koja ce ga privesti sucu za prekrsaje pa ga mozda 5 dana zatvora koje ce vjerojatno dobiti zbog obiteljskog nasilja malo opameti. Najgore je da ne poduzmete nista i dopustite da vas i dalje zlostavlja.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala je njegova mama da se nadjemo da vidi malu.. pa sam isla sa sestrom jer je dosao i on... I moju sestru je malo opsovao.. jer kaj je ona dosla..i svasta rekao... ona se sva tresla od muke .. i neka ubuduce ona vodi malu... ona je rekla da nece bez mene jer je i danas u sat vremena 2 puta cicala.. itd... njemu je sve to normalno sto radi i da kaj cu ja njemu... bude se on sam prijavio na policiju... ma... ajde da je njemu do djeteta... ali u 3 sata ju je primio na 5 min... dok nije poceo po svom i to je to... opet je vrijedjao... malena onda place jer meni srce hoce iskociti... i ona to osjeti naravno..i opet sam rekla da sam htjela da budemo ok radi male... da bi on trebao zavrsiti sa tim... stavit dijete na prvo mjesto.. ali ko da zidu kazem...

Hvala vam na savjetima... na centru su mi rekli da idem pitat na sud kako trebam napisat zahtjev...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana

predlažem da odete u mjesno nadležnu Policijsku postaju te zahtjevate razgovor sa policijskim službenikom za maloljetničku delinkvenciju, zatim podnesite kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinjenju KD Nasilničkog ponašanja u stjecaju sa KD Zlostavljanja djeteta ili maloljetne osobe. Ne pristajte na to da neki drugi policijski službenik zaprimi prijavu, jer su to KD na kojima izvide poduzimaju baš ti specijalizirani službenici, s obzirom da se radi o KD iz kataloga Zakona o sudovima za mladež.

U koliko iz nekog razloga Vaša postaja nema takvu osobu tada odite do dežurnog ODO (općinskog državnog odvjetnika) za mladež. Oni ne vole raditi prljav posao kao što je zaprimanje kaznenih prijava, no to im je posao, tim više što sada po Zakonu o kaznenom postupku odni poduzimaju i rukovode izvidima kaznenih djela.

U postupku će se bez brige pribaviti tekst svih poruka, na zakonit način (zatražiti će se od operatera ispis svjega u zadnje dvije godine). Nadalje valja razmisliti o traženju zaštitne mjere zabrane približavanja žrtvi nasilja (Vama, djetetu, Vašoj sestri).

Od mjesno nadležnog Općinskog suda zatražite donošenje privremene mjere o roditeljskoj skrbi i uzdržavanju dok se ne riješi brakorazvodna parnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija