Jump to content

Kuća sagrađena prije 1968 - pitanje


LAURINIA

Preporučene objave

Poštovani

 

Imamo u planu kupiti kuću u centru grada. Sagrađena je 1920, rekonstruirana 1964, i za to imamo valjanu dokumentaciju. Nije etažirana. Kasnije nije nadograđivana.

Moja dvojba je jer u vlasničkom listu stoji 61m2 u tlocrtu, dok u naravi kuća ima 180m2 (dva kata + krovna terasa), i sve to je napravljeno prije 1968. Rečeno nam je od strane prijatelja javnog bilježnika da je navedeno u redu obzirom na godinu izgradnje.

Kako mi kuću ukoliko kupimo namjeravamo kategorizati za iznajmljivanje po sobama, da li će navedeno predstavljati problem?

Kako će se vidjeti ostala kvadratura?

Da li mi trebamo nešto legalizirati?

Da li trebamo etažirati pa da da sva kvadratura upiše?

Ne bi htjela kupiti mačka u vreći, pa molim ljubazno hitan savjet / mišljenje

 

Hvala

LauriniaDea

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se malko nadovezati

 

U biti radi se o Uvjerenju o vremenu evidentiranja građevine izgrađene do 15/02/1968.

 

Za bilo kakovu radnju na takovoj građevini (pa tako i etažiranje) kao dokaz legalnosti, po zadnjem Zakonu o gradnji (NN 153/13), služi isključivo Uporabna dozvola za građevine izgrađene do 15. veljače 1968. Uvjerenje (potvrda ili rješenje) o vremenu evidentiranja građevine iz katastra služi samo za ishodovanje Uporabne dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molila bih vas za pomoc, mislim prodavati kucu koja je sagradena prije 15.02.1968, i za to sam izvadila uvjerenje. Da li je za nju potreban energetski certifikat? U sklopu kuce, odnosno u dvoristu se jos nalazi i stari stagalj i stara stala koja je ozbukana, da li je i za te samostojece jedinice potreban energetski certifikat?

 

Da li netko ima saznanja da li je http://www.energetskicertifikat.org legitimna stranica, odnosno legitimno poduzece za izvrsenje energetskog certificiranja? Svaki savjet je dobrodosao, Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molila bih vas za pomoc, mislim prodavati kucu koja je sagradena prije 15.02.1968, i za to sam izvadila uvjerenje. Da li je za nju potreban energetski certifikat? U sklopu kuce, odnosno u dvoristu se jos nalazi i stari stagalj i stara stala koja je ozbukana, da li je i za te samostojece jedinice potreban energetski certifikat?

 

Da li netko ima saznanja da li je www.energetskicertifikat.org legitimna stranica, odnosno legitimno poduzece za izvrsenje energetskog certificiranja? Svaki savjet je dobrodosao, Lp.

 

Poštovana, prilikom prodaje, i za građevine građene prije 15. veljače 1968. vam treba energetski certifikat. Za pomočne objekte (štagalj, štala) ne treba.

 

Što se tiće upita o tvrtci za en.certificiranje, registar fizičkih i pravnih osoba ovlaštenih za en.preglede i en.certificiranje objavljen je na stranicama MGIPU,

http://www.mgipu.hr/doc/Graditeljstvo/Registar_certifikatora.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija